Real u produžetku rastužio Malagu

Branimir Korać • nedjelja, 18.10.2009.

Odigrana su prva tri susreta trećeg kola ACB lige. Derbi je igran u Malagi gdje je Real u produžetku nadigrao Unicaju, a sjajan start bilježi Fuenlabrada koja je slavila i treći put...

Fuenlabrada je najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone. Trećom pobjedom u isto toliko kola ostvarili su najbolji start u povijesti kluba u ACB ligi, a druga gostujuća pobjeda nakon Malage stigla je na još jednom vrućem terenu - onom u Bilbaou. Bizkaia je cijelim tijekom susreta bila u zaostatku, u završnici je ipak uspjela priprijetiti i dva puta poravnati, ali sjajni Chris Thomas nije dozvolio preokret.

Thomas je u pobjedi 81:72 bio briljantan, ubacio je 24 poena (6/7 za tricu) i tome dodao pet asistencija, a Gerald Fitch dodao je 22 poena. Kod Bizkaije Alex Mumbru ubacio je 21 poen, a Jerome Moiso 17 poena uz sedam skokova. Damir Markota za 32 minute ubacio je šest poena (2/3 za tricu) uz četiri ukradene lopte i tri asistencije, a svoju večer nije imao Marko Banić koji je za 13 minuta ostao bez poena (0/3 za dva) s četiri osobne pogreške i tri izgubljene lopte.

Sjajnu utakmicu odigrali su u Malagi Unicaja i Real. Pobjedu je nakon produžetka odnio Real koji je slavio 81:79. U 40 minuta bliže pobjedi bila je Unicaja koja je imala i 12 poena prednosti te zadnji napad koji nije realizirao Welsch. Završilo je 64:64 i otišlo se u produžetak. Pobjedu Realu u produžetku osigurao je Bullock tricom za 81:78, nakon toga je Cook ubacio jedno bacanje i drugo namjerno promašio, no Unicaja nije došla u priliku za novo poravnanje.

Kod Reala istaknuli su se Louis Bullock s 18 poena i Pablo Prigioni s 15 poena dok su Unicaju predvodili Georgios Printezis s 18 poena i pet skokova te Joel Freeland koji je dodao 15 poena i devet skokova.

Neven Spahija s Valencijom nije imao previše problema protiv Valladolida. Valencia je pokazala najvećim dijelom susreta kako je bolji protivnik te je zasluženo slavila 79:63.

Predvodili su je Nando De Colo s 21 poenom i Matt Nielsen s 15 poena, osam skokova i šest asistencija. Kod Valladolida nitko nije bio dvoznamenkast, a najučinkovitiji bio je Dan Grunfeld s devet poena i šest skokova.