Inter minimalno, Sampdoria maksimalno

Ivana Spahija • subota, 24.10.2009.

Prvi susreti devetog kola Serie A protekli su bez ikakvih iznenađenja. Vodeći Inter je uz ponešto muke minimalnom pobjedom od 2:1 svladao fenjeraša Cataniju i time zadržao prvo mjesto na ljestvici, dok je drugoplasirana Sampdoria svojim navijačima priredila pravu poslasticu i s uvjerljivih 4:1 potpuno deklasirala Bolognu.

Uz ponešto muke i preznojavanja u samoj završnici utakmice, nogometaši Intera ipak su uspjeli doći do sva tri boda iz dvoboja s Catanijom koji je završio rezultatom 2:1. Momčad Josea Mourinha dominirala je gotovo cijelim susretom i već u prvom dijelu s dva pogotka praktički spremila sva tri boda u džep, ali je realizirana najstroža kazna Catanije pri samom kraju dvoboja donijela dozu neizvjesnosti u crno-plave redove, no ipak je sve završilo sretno i s nova tri boda Inter je zadržao prvo mjesto.

Inter je od samog početka krenuo silovito i pritisak na sicilijansku obranu isplatio mu se već u 12. minuti susreta. Muntari je dugom loptom potražio Eto'oa koji na nju nije stigao, ali je nije stigao uhvatiti ni gostujući vratar Campagnolo koji ju je samo ispratio u mrežu i domaćini su poveli s 1:0.

Crno-plavi su do povećanja vodstva mogli doći u 27. minuti, ali je nakon solo akcije Vieira pogodio gredu gola Catanije. Ipak, mreža gostiju sa Sicilije ponovno se zatresla u 33. minuti nakon lijepog pogotka Sneijdera iz slobodnog udarca, čime se Inter udaljio na već tada sigurnih 2:0.

U nastavku se igra domaćina prilično primirila, a gosti sa Sicilije do prve su veće prilike u susretu došli tek u 54. minuti kada je Carboni gađao malo pokraj gola Intera. Crno-plavi su najveću priliku za povećanje vodstva propustili šest minuta kasnije, slobodan udarac Sneijdera jedva je odbio Campagnolo, a potom je Vieira odbijenu loptu poslao pokraj vratnice. Sreća je goste pomazila u 83. minuti kada im je dosuđen jedanaesterac zbog prekršaja Julija Cesara nad Plasmatijem. Najstrožu je kaznu realizirao Mascara i pogotkom s bijele točke postavio rezultat na konačnih 2:1 i sva tri boda aktualnom prvaku.

Nakon dva tjedna bez sva tri boda, nogometaši Sampdorije prekinuli su mini krizu i s visokih 4:1 na domaćem terenu potpuno deklasirali nemoćnu Bolognu te se ponovno ubacili u utrku za sam vrh. Blucerchiati su furiozno ušli u susret i nakon samo pola sata potpuno riješili pitanje pobjednika, a gostima iz Bologne jedva je pošlo za rukom postići i počasni pogodak, koji nije umanjio veliko slavlje momčadi iz Genove.

Golijadu na Marassiju otvorio je Pazzini pogotkom u osmoj minuti susreta nakon odličnog dodavanja Cassana, a mreža gostiju ponovno se tresla u 17. minuti, ovaj put se strijelac Pazzini našao u ulozi asistenta i idealno je uposlio Manninija, koji je lijepim pogotkom matirao Viviana za velikih 2:0 Sampdorije.

To je tek bilo zagrijavanje raspoložene momčadi iz Genove, Viviano je ponovno morao vaditi loptu iz mreže u 26. minuti susreta. Ziegler je s lakoćom preveslao obranu Bologne i matirao gostujućeg vratara za vodstvo domaćina od 3:0. Šest minuta kasnije u strijelce se ponovno upisao raspoloženi Mannini, Cassano je odradio čitav posao po lijevoj strani gostujuće obrane, a Mannini samo pospremio loptu u mrežu za 4:0 i riješeno pitanje pobjednika ovog dvoboja. Gosti su uspjeli uzvratiti tek u 62. minuti kada je Osvaldo počasnim pogotkom postavio rezultat na konačnih 4:1 za sva tri boda Sampdoriji.