Chievo 1:2 Milan
Milan

Nesta dvaput zabio za slavlje Milana

Ivana Spahija • nedjelja, 25.10.2009.

Nakon neugodnih mjesec dana bez pobjede, nogometaši Milana napokon su došli na svoje i u domaćem prvenstvu. U posljednjem susretu devetog kola Serie A Milan je u gostima uspio ugrabiti sva tri boda Chievu rezultatom 2:1 i to na prilično nesvakidašnji način - oba pogotka postigao je branič Alessandro Nesta u posljednjim trenucima susreta...

Branič Milana Alessandro Nesta zasigurno će upamtiti dvoboj svog kluba s Chievom, 33-godišnji nogometaš Rossonera vjerojatno nije ni mogao sanjati da će postići pogodak u ovom susretu, a kamoli da će s dva svoja gola presuditi pobjednika, prekinuti Milanov jednomjesečni post bez pobjede i Leonardovoj momčadi, nakon europskog slavlja nad madridskim Realom, donijeti uspjeh i u domaćem prvenstvu.

No, upravo je takav bio rasplet dvoboja Chieva i Milana u Veroni. Gosti su katastrofalno ušli u susret omogućivši Chievu da povede već u sedmoj minuti susreta zahvaljujući pogotku Pinzija čime su dali naslutiti da neće lako doći do pobjede. Milan je dominirao cijelim prvim poluvremenom, ali brojni pokušaji Pirla, Pata i Ronaldinha redovito su završavali pokraj gola domaćina.

U drugom dijelu Rossoneri su još jače počeli vršiti pritisak na obranu Chieva, u 48. minuti je Pirlo pogodio malo iznad grede gola Chieva, a tri minute kasnije je domaći vratar Sorrentino odlično reagirao na dobar pokušaj Ronaldinha. Mrežu Chieva pokušao je zatresti i Borriello u 69. minuti, ali je i na njegov udarac glavom dobro reagirao domaći vratar.

Kada se činilo da će se Milan kući ponovno vratiti razočaran, na scenu je stupio Nesta. Igrala se 82. minuta, akciju je započeo Pirlo dodavanjem za Borriella koji je pogodio gredu, ali se lopta odbila do Neste koji se snašao i pospremio je u mrežu šokiranog Sorrentina za izjednačenje. U prvoj minuti sudačke nadoknade domaćini su propustili stopostotnu šansu za vodstvo, Granoche je bio u prilici glavom matirati Didu koji nije potpuno bio na toj lopti, ali je vratar Milana rukom jedva uspio odbiti taj udarac. Minutu kasnije Chievo je stigla kazna zbog propuštene prilike, nakon izvedenog udarca iz kuta Nesta je ponovno pronašao put do mreže Sorrentina za konačnih 2:1 i vrijednu pobjedu Milana koja ga stavlja na šesto mjesto na ljestvici.