Rudeš i Vinogradar pobjedama zaključili kolo

Ivana Strahija • ponedjeljak, 26.10.2009.

Statistiku za domaćine popravili su Rudeš i Vinogradar u posljednje dvije utakmice 10. drugoligaškog kola.

Sa svega jednim pogotkom, onim Loze u 36. minuti, Rudeš je odnio domaću pobjedu nad Mosorom. U zanimljivoj utakmici kojoj je svjedočilo četiristotinjak gledatelja dogodilo se svašta, pa tako i promašaj iz najizglednije od svih prilika, one s bijele točke.

Dakle, do vodstva su domaći mogli doći već u 23. minuti, kad je netko od gostiju rukom igrao u kaznenom prostoru, a sudac Radić dosudio najstrožu kaznu. Nažalost, realizacija penala povjerena je domaćem Trebotiću, koji puca slabo, pa taj neuvjerljiv pokušaj lako brani vratar Šutalo. Do kraja susreta, osim gola, još pregršt prilika i zanimljivih akcija, pa gledateljima nije bilo dosadno.

Vezane vijesti

Četiri su gola vidjeli oni koji su posjetili ŠRC Mladinu, gdje je sraz Vinogradara i Lučkog ponudio napetih 90 minuta. Prvi gol pada već u 10. minuti, spretan je domaći Boban, a navijači Mladinjana počinju trljati ruke očekujući golijadu.

No, drugi gol pada tek u 76. minuti, nakon cijelog niza dobrih akcija koje su omanule u završnici. Tada se za iznenađenje pobrinuo igrač Lučkog Rendulić, koji poravnava na 1:1. No, ubrzo domaći Radas vraća prevagu svojoj ekipi, a konačnih 3:1 postiže Povrženić minutu pred kraj susreta.

11. drugoligaško kolo započinje već u petak susretom Hrvatskog dragovoljca i Imotskog, a taj derbi igra se u Sigetu od 18 sati.