Lipik i Grafičar po starom

Mateja Gošćiej • ponedjeljak, 26.10.2009.

Dobra igra, na kakvu su nas u prošloj sezoni navikli momci iz Grafičar Vodovoda, te ona koju nam pruža Lipik ove sezone, vratila se na nogometne terene. Vodeće momčadi, s gornjeg (Lipik) i donjeg (Grafičar Vodovod) pogleda na tablicu, u 12. kolu upisale su vrijedne pobjede.

Nova tri boda na svoj je konto upisao fenjeraš lige, Grafičar Vodovod. Druga ovosezonska pobjeda još je vrjednija kada se zna da je postignuta u čvrstom gradskom derbiju nad Olimpijom. U prvom djelu za nijansu bolja domaća ekipa svoju je nadmoć realizirala i prije odlaska na odmor, pa su u 40. minuti preuzeli i rezultatsko vodstvo 1:0 preko Grahovca. Veselje nije predugo trajalo. U 17. minuti nastavka nadu u pozitivan ishod Olimpiji vraća Tabak, no tri minute kasnije bilo je jasno tko kontrolira susret. Lijepim pogotkom vodstvo ponovo vraća Birčić, a isti je igrač dvije minute prije kraja riješio utakmicu pogotkom za 3:1. Nekoliko sekundi prije konačnog sučevog zvižduka poraz je ublažio gostujući Lišnić, što opet nije bilo dovoljno da se svlada mlada i neiskusna ekipa Vodovoda.

U Lipiku pak je pitanje pobjednika bilo riješeno odmah pri početku susreta. Iako je Milašinović mrežu zatresao “tek” u 14. minuti, a zatim na 2:0 povisio tri minute kasnije, premoć momčadi s vrha bila je vidljiva u svakom segmentu igre. Na konačnih 3:0 čekalo se do drugog djela, kada je u 54. minuti precizan bio Zeba za osmu pobjedu svoje ekipe i prednosti od tri boda pred drugoplasiranom Croatiom iz Đakova.

Veliku domaću pobjedu upisala je Mladost iz Cernika. Da Nedelišćanci nikako ne mogu zadržati kontinuitet dobre igre već su nam i prije pokazali, no momci očito žele novo dokazivanje. S velikih 4:0 Mladostaši su slavili pred solidnom brojkom gledatelja u Cerniku, koji su imali što za vidjeti. Na njihovo veselje, gosti su već u 5. minuti susreta ostali bez četverostrukog strijelca iz proteklog kola Treske, koji je namjerno udarivši Akmačića s leđa zaradio crveni karton. Mirno su tada momci iz Cernika odradili svoju zadaću. U 27. minuti Kotorac zabija za 1:0, nadovezuje se u 44. Akmačić, dok su u drugom djelu precizni bili Švađumunović i Kurjaković za velikih i zasluženih 4:0.

Veliku pobjedu upisao je i Višnjevac. Kod kuće su bili bolji od četvrtoplasirane Slavije iz Pleternice 2:0. Sretan završetak nagoviještao se još u 8. minuti kada je golom utakmicu otvorio Jakovljević, u nastavku gosti nisu bili ni blizu poravnanja, a to je u 73. kaznio Grgić za četvrtu ovosezonsku pobjedu momčadi iz Višnjevca.

Rezultatom kao u Višnjevcu, 2:0, završen je i susret u Belišću, gdje je istoimeni domaćin ugostio varaždinsku Slobodu. Prvih četrdesetak minuta susreta bilo je blago rečeno dosadno, bez inicijative s obje strane, uz igru tek na sredini terena. No, domaći dolaze na svoje pri isteku sudačke nadoknade prvih 45 minuta, kada se nakon udarca iz kuta na pravom mjestu našao Perošević. Taj je pogodak probudio Belišćance, koji nakon nekoliko sjajnih no neiskorištenih akcija, ipak postavljaju konačan rezultat 2:0 u 65. minuti. Nakon dodavanja svog brata blizanca mrežu gostiju rasparao je Ivan Skelac, koji je svojoj ekipi tako donio trenutnu petu poziciju u prvenstvu.

Drugoplasirana ekipa Croatie na svom je terenu u Đakovu u tjednu koji je za nama bila tek malo bolja momčad od MV Croatie. Borba dviju ekipa iz samog vrha 3. lige donijela je ne toliko dobru utakmicu kakva se očekivala, a pobjednik je odlučen u 58. minuti nakon što je Vračević bio precizan s bijele točke. Uz laganu domaću inicijativu, no i dobru predstavu gostujuće ekipe, ipak je 1:0 naposljetku realan rezultat.

Jedini susret bez pogodaka bio je u Bjelovaru. Najsretniji zbog takvog ishoda sigurno su domaći, koji gostima iz Koprivnice nisu mogli parirati. Loš ulazak u susret mogao ih je odvesti do lova na rezultat, no odmor je dobro došao za bolje izdanje u drugih 45 minuta. Nekoliko riječi trenera u svlačionici označilo je tek bolju igru, no ne i zgoditak, iako je prilika bilo. Dobar je na golu Koprivnice bio Bulić koji je popravljao greške svoje obrane i iako teškom mukom, zadržao svoju mrežu netaknutu.

Jednu od dvije postignute gostujuće pobjede u 12. kolu upisalo je Đakovo. Na gostovanju u Našicama bili su bolji od oslabljene ekipe NAŠK-a. S tek jednim pričuvnim igračem, nekolicinom ozlijeđenih ili pak bolesnih, domaći mogu biti zadovoljni što su izgubili sa samo minimalnih 0:1. Jedini strijelac na utakmici bio je Lukić u 79. minuti, nakon neopreznosti u obrani Našičana.

Preložane nikako da krene. Novi, iako minimalni poraz, upisali su ponovo na domaćem terenu. Grafičar, momčad iz gornjeg doma ljestvice ipak je bila prevelik zalogaj za Mladostaše, koji su pokazali svoju borbenost u susretu završenom s 2:1. Gosti su prvi poveli u 15. minuti preko Blaškovića, a do poravnanja je došlo tek u drugom djelu, nakon što u 50. minuti zabija Dodlek. Imali su domaći još prilika u nastavku, no njihova nemoć u realizaciji i ovog se puta kaznila. Samo minutu prije kraja, pobjednika je odlučio gostujući Pavičić pogotkom za šesto slavlje Graničara u ovoj sezoni.