Trećeligaš ponizio sramotni Real

Vedran Attias, Marin Pintur • utorak, 27.10.2009.

Super iznenađenje se dogadilo u predgrađu Madrida gdje je veliki Real Madrid u četvrtom kolu Kupa Kralja izgubio od trećeligaša Alcorcona 4:0! Sevilla i Atletico Madrid su praktički osigurali prolaz već u prvim utakmicama, a Mate Bilić bio je strijelac za svoj Sporting kod Recreativa...

Alcorcon, trećeligaš iz predgrađa Madrida je dočekao svojih pet minuta slave. Točnije, 90 minuta slave. Na njihov mali stadion je stigao veliki susjed Real i bio prilično dobar gost. Iako je Manuel Pellegrini danas odmarao nekoliko važnih igrača, svejedno se očekivala pobjeda Reala jer su se u sastavu našli npr. Raul, Benzema, Guti, Drenthe...

Nakon samo 45 minuta igre, Alcorcon je imao ogromnu prednost od 3:0. Realove zvijezde su igrale nezainteresirano i sporo kao na nekom nevažnom treningu. Domaćini su to obilato iskoristili i postigli tri pogotka, prvi u 16.minuti preko Borje, dok je u 22.minuti loptu u vlastitu mrežu pospremio Realov branič Alvaro Arbeloa. Pet minuta prije odmora na 3:0 je povisio Ernesto. Žalosna činjenica za navijače Reala je ta da su morali biti zadovoljni s tim rezultatom jer su igrači Alcorcona imali još nekoliko odličnih prigoda, između ostalog pogodili su i vratnicu.

Sve nade onih koji se vjerovali u veliki preokret Reala su pale u vodu već u 52.minuti kada je četvrti pogodak za domaće, a svoj drugi postigao Borja. Pellegrinijevi nogometaši su do kraja utakmice uglavnom držali loptu u svojem posjedu, ali su stvorili samo jednu pravu priliku za počasni pogodak, onu Van Nistelrooyja. Takozvani Galacticosi su se pošteno osramotili i više nisu favoriti za prolaz u iduće kolo Kupa Kralja.

Sporting Gijon našeg Mate Bilića nije dobro otvorio susret kod Recreativa i već u četvrtoj minuti se našao u zaostatku nakon pogotka Candelasa, a vrlo vrijedan gol u gostima za Sporting zabio je naš reprezentativac na samom početku nastavka. Sevilla je pak riješila pitanje prolaska već u prvoj utakmici, a čak šest golova gledatelji su vidjeli u prvih 45 minuta.

Roldan je u 10. minuti zabio za neočekivano vodstvo domaćina, no Luis Fabiano s dva pogotka u istoj minuti dovodi Sevillu vodstvo, ali potom opet Roldan vraća stvari na početak. Sevilla je ponovno "stisnula" gas pa su Jesus Navas i Diego Capel zabili prije odmora za, pokazalo se, konačnih 4:2.

Atletico Madrid također je upisao pobjedu kod niželigaša i s 2:0 se vraća na Vicente Calderon. Gostima je stvari olakšao Troyano autogolom u 20. minuti, a za goste ugodnih 2:0 postavio je Maxi Rodriguez u 83. minuti susreta.

Kup Kralja, 4. kolo, prve utakmice: Atletico Ciudad - Sevilla 2:4, Marbella - Atletico Madrid 0:2, Recreativo - Sporting Gijon 1:1, Alcorcon - Real Madrid 4:0