Twente i PSV bez krivog koraka

Vedran Babić • subota, 31.10.2009.

Vodeći dvojac nizozemske lige, Twente i PSV, i dalje s puno samopouzdanja odrađuje svoje prvenstvene obveze. Twente je u sklopu 12. kola u gostima pobijedio Rodu, dok je PSV kod kuće nadvisio Vitesse...

Bez puno pompe Twente skuplja bodove i bilježi pobjedu za pobjedom. Momčad Stevea McClarena ostvarila je i sedmi uzastopni trijumf savladavši Rodu 2:1. Desetu pobjedu u prvenstvu praktički su osigurali već krajem prvoga dijela pogocima Ruiza i Stocha, da bi konačnih 2:1 postavio početkom nastavka Jeanvion Yulu Matondo.

Roda tako ostaje na pretposljednjem mjestu sa samo deset osvojenih bodova, dok je Twente i dalje prvi s 32 boda. Njegov prvi pratitelj i dalje je PSV, koji je pobjedom nad Vitesseom 1:0 održao zaostatak od dva boda, ali i niz neporaženosti u sezoni. Pogodak odluke protiv 13. momčadi lige postigao je Balazs Dzsudzsak u 64. minuti.

I dok vodeći dvojac sigurno upisuje bodove, aktualni prvak AZ i dalje se muči. U posljednjih je šest utakmica osvojio samo četiri boda i pobjeda protiv ove sezone slabašnog Groningena nametnula se kao imperativ. Momčad iz Alkmaara ispunila je očekivanja i u samoj završnici stigla do pobjede pogotkom Jeremaina Lensa u 85. minuti.

Šesta prvenstvena pobjeda donijet će AZ-u pomak od dva mjesta, s osmog na šesto s 18 osvojenih bodova, ali i utakmicom više od sedmoplasiranog Heraclesa. U preostalom susretu subotnje večeri Heerenveen je s 3:0 nadigrao Den Haag i barem nakratko pobjegao iz opasne zone ispadanja, dok je još u petak navečer u prvom susretu kola Venlo odigrao i nevjerojatni osmi remi s NAC-om (1:1).