Splićani zapeli i na Boriku

Branimir Korać • nedjelja, 01.11.2009.

Treće kolo A-1 lige košarkaša donijelo je nekoliko zanimljivih susreta. Dubrava je u derbiju bila bolja od Trogira i ostala na vrhu kao jedina neporažena momčad dok je Split CO poražen na gostovanju kod Borika...

Košarkaši Splita upisali su drugi poraz u A-1 ligi. Na gostovanju u Zadru kod Borika poraženi su 69:60 u susretu u kojem su domaćini dominirali i u drugoj četvrtini utrli put prema pobjedi. Prvu dionicu dobili su Splićani 20:15, ali onda do poluvremena domaćin igra daleko bolje i odlazi na 40:28 na odmoru. Više nije bilo nikakve neizvjesnosti, a gosti su se najviše približili četiri minute prije kraja kada su došli na 62:56.

Kod Borika najbolji su bili Mate Mrva sa 17 poena i Ive Ivanov s 15 poena i deset skokova. Kod gostiju Marko Batina ubacio je 21 poen, a Zoran Vrkić 18.

Vezane vijesti

Dubrava je bez ikakvih problema svladala Trogir 91:76. Očekivala se neizvjesnija utakmica, međutim domaćin je već na poluvremenu imao ogromnih 57:28 i posramljeni gosti do kraja su se borili za što manji poraz.

Karlo Vragović s 28 poena bio je prvo ime susreta, a podršku mu je davao Igor Marić s 21 poenom (5/6 za tricu) i šest skokova. Kod Trogira Matija Poščić ubacio je 22 poena uz šest skokova, a Toni Bizaca dodao je 17 poena i sedam skokova.

Šibenčani su odličnom igrom u drugom poluvremenu slavili na gostovanju kod Vrijednosnica 95:84. Domaćin je odlično otvorio utakmicu, ali gosti vrlo brzo hvataju konce i preuzimaju vodstvo koje su sigurno čuvali do kraja susreta.

U sastavu Šibenika Mario Filipović ubacio je 26 poena, a Luka Petković dodao je 18 poena i šest asistencija. Kod Vrijednosnica Katavić i Mežnarić ubacili su po 17 poena.

U derbiju začelja Svjetlost Brod upisala je prvu pobjedu svladavši u gostima Dubrovnik 90:80. Domaćin je imao prednost sve do posljednjih sedam minuta kada je Pilepić inicirao preokret u Brođani su polako preuzeli vodstvo koje su do kraja samo povećavali.

Petar Ćosić bio je prvo ime kod gostiju s 26 poena i sedam asistencija, a 14 poena dodao je Matej Karlović. Kod domaćina Mislav Perić ubacio je 20 poena uz pet skokova, a Antonio Oštrić dodao je 16 poena.