Teška škola

Branimir Korać • subota, 31.10.2009.
Teška škola

Dugo će u Cedeviti pamtiti gostovanje u Podgorici. Zagrepčani su u petom kolu NLB lige upisali vrlo težak poraz u gostima kod Budućnosti 95:65 koji je mogao biti čak i još teži...

Ništa Cedevita nije pokazala u Podgorici. Odigrali su Zagrepčani jako lošu utakmicu i na kraju uopće ne čudi zaostatak od 30 poena. Budućnost je znalački koristila mlaku igru s dosta pogrešaka kod gostiju te je na kraju zasluženo slavila 95:65.

Samo su na početku utakmice gosti bili ravnopravni, kada je Budućnost prvi put složila seriju za odvajanje na 24:13, nezaustavljivo je krenuo pad Cedevite. Jedini koji je nešto pokušavao bio je Andrija Žižić, no sam nije mogao.

Već na poluvremenu zaostatak je bio vrlo velik, domaćin je vodio 52:30 i bilo je jasno u kom se smjeru utakmica kreće.

Drugi dio ponudio je atraktivnu igru domaćina koji je iz minute u minutu podizao prednost, kod Cedevite se Žižiću priključio Anderson, ali oni su bili posve usamljeni. Ostatak momčadi nije reagirao dobro te rezultatska kalvarija nije mogla biti spriječena.

U samoj završnici imala je Budućnost najviših 83:45, tada je domaći trener uveo one koji su igrali dosad jako malo i Cedevita je uspjela malo smanjiti ogroman zaostatak.

Kod Budućnosti Boris Savović ubacio je 22 poena uz sedam skokova, a Marko Simonović dodao je 17 poena. Kod gostiju Andrija Žižić ubacio je 18 poena uz pet skokova, a Jermaine Anderson 17 poena.