Radnički šokirao Crvenu zvezdu

Vedran Babić • subota, 31.10.2009.

Daleko najveće iznenađenje 5. kola regionalne NLB lige priredio je Radnički iz Kragujevca, koji je u Pioniru porazio posrnulu Crvenu zvezdu, nanijevši joj već četvrti poraz u sezoni...

Crvena zvezda nastavlja svoj katastrofalan ulazak u novu sezonu regionalne lige. U petoj utakmici upisali su i pomalo nestvarni četvrti poraz - ovoga puta osladio se novak u ligi, Radnički iz Kragujevca, koji je sa 101:100 u dramatičnoj završnici stigao do treće pobjede, premda su domaćini početkom druge četvrtine imali plus 19.

Sami početak utakmice nije naslućivao novi poraz beogradskog diva. "Zvezdaši" su krenuli raspoloženo i nakon uvodnih 10:2 u sedmoj minuti su već imali velikih plus 16 (26:10). Prvih deset minuta završeno je rezultatom 31:16, a jednakim tempom domaćini su nastavili i dalje. U 13. minuti Filip Videnov je pogodio za rekordnih 41:22, da bi potom igra Zvezde u potpunosti stala. Radnički se tako do poluvremena oporavio i smanjio zaostatak na svega 52:49.

Vezane vijesti

U nastavku smo gledali mnogo izjednačeniju košarku, a najveću prednost uoči same završnice imao je Radnički krajem treće četvrtine (72:65). U posljednjim minutama utakmice igralo se praktički koš za koš, a ulaskom u zadnjih 60 sekundi na semaforu je svijetlilo 98:98.

Aleksej Kotiševskij i Vukašin Aleksić su s ukupno tri slobodna bacanja doveli Radnički u prednost, da bi na drugoj strani Maurice Bailey također s crte slobodnih bacanja smanjio na konačnih 100:101.

Igrač utakmice svakako je 20-godišnji gostujući centar Dragan Milosavljević s 24 poena, pet skokova i pet asistencija. Sa 16 koševa pratili su ga Mladen Pantić i Danilo Mijatović, a s 15 Aleksić.

Kod poraženog domaćina najviše se istaknuo Amerikanac Bailey s 22 koša, Vladimir Štimac je ubacio 14, a Kikanović, Videnov i Bakić po 12.

U drugom susretu večeri još jedna gostujuća pobjeda. FMP je slavio u Domžalama kod Heliosa 80:73 uz 25 koševa Nemanje Protića (trice 5/7) i 19 Andreje Milutinovića.