Pobjeda Širokog u Sarajevu

Vedran Babić • petak, 30.10.2009.

U prvoj utakmici 5. kola NLB lige Široki je u gostima kod Bosne slavio 75:64 i upisao drugu pobjedu, ponajviše zahvaljujući sjajnoj večeri Siniše Štembergera...

Nakon izjednačenih prvih 25 minuta, košarkaši Širokog su u posljednjih pet minuta treće četvrtine prelomili utakmicu serijom 13:2. Prvih 20 minuta tako je okončano rezultatom 33:30 za Široki, a i u uvodnim minutama nastavka utakmica je bila u egalu, da bi nakon vodstva 38:36 Široki napravio već spomenutu seriju i poveo 51:38. To je praktički bio kraj utakmice jer se domaćini više nisu uspjeli približiti na manje od sedam koševa.

Vezane vijesti

Najraspoloženiji u sastavu Širokog bio je Siniša Štemberger s 21 poenom (pet trica), a po 12 su ubacili Ivan Grgat i Chester Mason, s tim da je potonji imao i deset skokova te šest asistencija, a Grgat devet skokova. Kod domaćih Ivan Ivanović je ubacio 16, a Suad Šehović 15.