Köln jedini do bodova

Antonija Pavlić • nedjelja, 08.11.2009.

U posljednjim utakmicama 12. kola Bundeslige Köln je s minimalnih 1:0 svladao Herthu, dok su ostale četiri momčadi osvojile svaka po bod. HSV je u Hannoveru odigrao samo 2:2, dok je Werder na gostovanju kod Borussije u Dortmundu izborio tek 1:1...

Premda je na gostovanju kod Hannovera bio apsolutni favorit, HSV je momčadi Andreasa Bergmanna na AWD Areni uspio otkinuti tek bod.

Goste je u vodstvo u 15. minuti doveo Marcell Jansen, no već deset minuta kasnije Didier Ya Konan glavom je na ubacivanje Constanta Djakpe poravnao rezultat.

Vezane vijesti

Pred samim krajem poluvremena asistent pri prvom pogotku Eljero Elia glavom je na dodavanje Trochowskog ponovno doveo svoju momčad u vodstvo, i činilo se - donio sva tri boda.

Ipak, maksimalan plijen u Hannoveru "oteo" im je branič Tomas Rincon skrivivši jedanaesterac koji je sigurno realizirao Jiri Stajner. HSV je i s bodom ostao na drugoj poziciji, a prvoplasirani Bayer zahvaljujući sigurnoj pobjedi nad Eintrachtom sada im bježi tri boda.

Odmah iz njih smjestio se bremenski Werder, no niti on u ovome kolu nije uspio ubilježiti pobjedu. Protiv dortmundske Borussije na papiru je prije ogleda bio favorit, no situacija na travnjaku pokazala je - neopravdano.

Poveli su domaćini u 36. minuti - Mesuz Özil primio je u šesnaestercu jednu visoku loptu Aarona Hunta i rutinski ju pospremio iza Weidenfellera.

Werder je i u nastavku bio za nijansu bolji, imao je više loptu u posjedu, no Borussia se dobro branila, a nekoliko je puta opasno zaprijetila iz kontranapada.

U 54. minuti, nakon silnih napora, gosti su konačno izjednačili - Nelson Valdez pucao je s ruba šesnaesterca; Wiese je kratko odbio do Lucasa Barriosa, a ovaj iz blizine nije imao težak posao poslati loptu u mrežu.

Jedinu pobjedu nedjeljnoga dana 12. kola Bundeslige ostvario je Köln na čijoj klupi sjedi hrvatski trener Zvonimir Soldo. Na gostovanju kod, u posljednje vrijeme, jako loše Herthe izborili su se za drugu gostujuću, a ukupno treću pobjedu i tako se malo napunili samopouzdanjem u borbi za ostanak u ligi. Jedini pogodak postigao je u 79. minuti Milivoje Novakovič.