Valladolid iznenadio Szeged

Matej Milanović • nedjelja, 08.11.2009.

Završeno je četvrto kolo Lige prvaka u skupini A. Valladolid je visoko slavio na gostovanju u Szegedu, a Montpellier je doma svladao Čehovske Medvede 33:28...

Szeged i Valladolid su u međusobni susret ušli s tri boda i s imperativom pobjede koja bi ih udaljila s opasnog petog mjesta koje ne vodi u osminu finala. Mađari su dobro krenuli i vodili 2:0 nakon pet minuta. Do 15. se rezultat povisio na 9:6, a nakon toga su stali. Naime, do kraja prvog dijela Valladolid je serijom od 9:3 preokrenuo rezultat.

U nastavku su Španjolci kontrolirali rezultat i nisu dopustili povratak Szegeda koji je uspijevao držati zaostatak od četiri do pet pogodaka sve do deset minuta prije kraja, nakon čega su gosti još malo povećali razliku do konačnih 30:23. Kod domaćih je sedam golova zabio Katzirz, a Valladolida je s istim brojem pogodaka do pobjede vodio Entrerrios.

U drugoj utakmici skupine Montpellier je svladao Čehovske Medvede i tako se pridružio Constanti na vrhu skupine sa tri pobjede. Francuzi su nakon šest minuta poveli 6:3, a zatim su do kraja poluvremena dodatno povećaki prednost i na odmor otišli sa 19:14.

Početkom nastavka Medvedi su napravili seriju od 3:0, no to je bilo sve od Rusa. Montpellier je brzo vratio mirnih pet razlike i držao ih do kraja utakmice. U idućem kolu Francuzi će ugostiti Szegeda i vjerojatno produbiti krizu Mađara. Medvedi pak idu na jako teško gostovanje kod Constante, a Valladolid će u goste PAOK-u.