Nikšić i Primorac uljepšali izlet

Borna Rupnik • subota, 14.11.2009.

Osijek je u ponešto oslabljenom sastavu u subotu odigrao prijateljski susret protiv austrijskog Mattersburga. U svojoj jedinoj utakmici za vrijeme reprezentativne stanke upisali su pobjedu, 2:1...

Osječki trener Tomislav Steinbrückner poveo je u petak svoje igrače u Austriju, gdje su u subotu s tamošnjim prvoligašem Mattersburgom odigrali prijateljsku utakmicu. Kući se vraćaju s pobjedom u džepu: Osijek je slavio rezultatom 2:1.

Slavonci su nastupili bez mladih reprezentativaca Domagoja Vide i Josipa Kneževića te ozlijeđenih Milana Pavličića i Domagoja Pušića, ali su zato priliku za dokazivanje dobili neki oporavljenici, poput Karla Primorca, Mile Škorića ili Dine Gavrića.

Osijek je u vodstvo u 11. minuti doveo raspoloženi Vedran Nikšić, koji je tijekom proteklih tjedana namjestio svoje nišanske sprave i u HNL-u, a upravo je Karlo Primorac udvostručio vodstvo našeg prvoligaša u 40. minuti.

Mattersburg je poraz ublažio zahvaljujući golu Salomona iz 68. minute susreta, a najvažnije je da će zbog tog rezultata ostatak priprema za završnicu jesenske polusezone odraditi u nešto pozitivnijem tonu, iako ih muče problemi financijske prirode.