David Beckham u finalu

Borna Rupnik • nedjelja, 15.11.2009.

Los Angeles Galaxy izborio je nastup u finalu američke nogometne lige. Nakon pobjede nad Houston Dynamom odmjerit će snage protiv Reala iz Salt Lake Cityja...

Poznati su finalisti američkog MLS-a. U Seattleu će u finalu igrati Los Angeles Galaxy i Real Salt Lake City.

Momčad Davida Beckhama u polufinalnom je dvoboju svladala Houston Dynamo rezultatom 2:0, a utakmicu je obilježio i dvostruki nestanak struje u Los Angelesu, zbog kojeg je susret morao biti prekidan.

Nakon 90 minuta na semaforu je pisalo 0:0 te se moralo ući u produžetke. U 104. minuti engleski je reprezentativac izveo slobodan udarac nakon kojeg se najbolje snalazi Greg Berhalter i dovodi Galaxy u vodstvo. Pobjedu je samo četiri minute poslije potvrdio Landon Donovan pogotkom s bijele točke.

U drugom je polufinalu Real iz Salt Lake Cityja nakon izvođenja jedanaesteraca svladao Chicago Fire te se tako izborio za finalni obračun s Beckhamom i društvom. Slavnom Englezu to će biti posljednja utakmica za američki klub prije novog puta u Italiju, gdje će ponovno braniti boje Milana.