Liga prvaka - Skupina C, 5. kolo, 15.11.2009, 15:55 h
FCK Handbold 28:29 RK Zagreb
RK Zagreb

Infarktno do bodova

Ivana Strahija • nedjelja, 15.11.2009.

Nepotrebno su, zbog sedam i pol minuta "crne rupe", Zagrepčani došli od +6 do borbe za bod. Na sreću, Valčić je u posljednjim sekundama realizirao što je trebalo, vratili bi se u suprotnom iz Danske naši rukometaši sa samo pola plijena.

Prvu pravu gostujuću probu, nakon što su s 22:29 porazili nedorasli Fyllingen te odigrali teške utakmice protiv HSV i Ciudad Reala, imali su Zagrepčani u Kopenhagenu protiv tamošnjeg FCK Handbold. Danska ekipa, s par reprezentativaca i dobrom ujednačenom igrom bila je pravi protivnik za Croatia osiguranje, koje je na kraju teškom mukom izvuklo pobjedu.

Već su u prvim minutama Zagrepčani mogli pokoriti danski parket. Nakon što je Atterhäll sa sedam metara poveo Kopenhagen na +1, a Lazarov s iste pozicije izjednačio, domaći propuštaju realizirati svoj napad, no na drugoj strani Kiro gađa pored gola.

Tako se gol za gol igra do sedme minute, kad je prvo precizan Štrlek u kontri, pa onda i Džomba, a na semaforu je +1 za Zagrepčane (3:4). U brzim su kontrama nakon toga Zagrepčani bili dobri, na postavljenu 6-0 obranu Danaca već je trebalo malo više finese u pristupu, a mučilo je CO i mijenjanje obrana-napad, koje je dosta usporilo poneku Zagrebovu akciju.

Vodstvo su Danci Hrvatima preoteli u 15. minuti, ali su se radovali samo do 19. minute, kad s dva gola Valčića, kojem su suigrači uspjeli raščistiti situaciju pred njim, Zagreb ponovno vodi (9:10). Na nepostavljenu dansku obranu iz kontre precizan je i Štrlek, nakon dvije bravure Škofa na zagrebačkom golu.

Danci se sve boljoj igri Zagreba pokušavaju othrvati i promjenom vratara, pa pošto se inače odlični Hvidt nije iskazao, na vrata Kopenhagena staje Ege. Uz njegovu pomoć, te pogotke Boquista i Atterhälla, Kopenhagen izjednačava (13:13 i 15:15), dok konačno u posljednjim minutama nije proradio Gajič, Slovenac u zagrebačkim redovima, i zabio tri gola za redom za 15:18 na poluvremenu.

Drugi dio za CO počinje kao iz snova, a serijom od 6-3 naši rukometaši (golovi Lazarova, Balića i Štrleka) odlaze na ogromnih +6 u 41. minuti susreta (18:24). Pomoglo je dakako i prvo isključenje utakmice, kad je na hlađenje otišao Bagersted.

No, slijede žute minute naših rukometaša, točnije njih sedam i pol bez pogotka. U tom je razdoblju isključen i Balić, a razbranio se kao hobotnica Ege, pa domaći dolaze na svega dva gola zaostatka (22:24).

Kratku nadu da je to bila samo kratka slabost daje povratak i gol virtuoza Balića te odmah potom Marića za +4, ali vratnice Valčića, nerealizirani šut Lokea te ponovno precizni šutevi Atterhälla vode Kopenhagen na 27:27 u 57. minuti.

Slijedi infarktna završnica, u kojoj nisu doduše Zagrebaši prepustili vodstvo domaćima, ali su se bespotrebno preznojili. Doslovce posljednje sekunde susreta obilježio je Tonči Valčić, koji je vratio loptu nakon obrane Egea te zabio pogodak za konačnih 28:29.

Nakon ovako uzbudljivih 60 minuta možemo čestitati Zagrebašima na pobjedi u gostima, ali i biti zabrinuti zbog (još jednog) posrtanja u sportskoj koncentraciji koje je umalo bilo kobno. No, gledateljima su takvi napeti susreti uvijek zanimljiviji od onih odlučenih već u prvim minutama. Nadajmo se ipak da ćemo u Švedskoj idućeg vikenda, kad CO Zagreb igra protiv Alingsasa, gledati "dosadniju" utakmicu, i da će naši rukometaši mnogo uvjerljivije svladati svoje protivnike.