Liga prvakinja - Skupina A, 4. kolo, 15.11.2009.
Byasen 34:23 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Slaba igra i uvjerljiv poraz Podravke

Željko Kubatka • nedjelja, 15.11.2009.

Bez većeg učinka vratarki, ozlijeđene Andreje Penezić i udaraca sa devet metara Podravkašice se nisu mogle značajnije suprotstaviti Norvežankama…

BYASEN - PODRAVKA VEGETA 34:23 (18:13)

Liga prvakinja, Skupina A
SD Trodheim, gledatelja: 1200.
Suci: Rakytina – Tkachuk (Ukrajina)

BYASEN: Grimsbo, Furunes, Fjafjord 4, Wibe 1, Snorroeggen 2, Harsaker 1, Lorentsen 1, Haukens, Alstad 4, Henriksen, Svestad 4, Toumi 7, Zamorska 4(1), Herrem 6.
Trener: Geir Oustorp

Obrane: Grimsbo (22+1), Furunes (0+0)
Sedmerci: 1/1
Isključenja: 2 minute

PODRAVKA VEGETA:Žderić, Čović, Vukojević, Kožnjak 2, Petković, Lovrak, Gaće 2, Zebić 2, Poljak 1, Šerić 1, Pasičnik 8(6), Jelčić, Tatari 7(1), Penezić.
Trener: Zdravko Zovko

Obrane: Jelčić (14+0), Žderić (0+0)
Sedmerci: 7/8
Isključenja: 8 minuta

Norvežanke furiozno započinju utakmicu, s pet golova u pet minuta, a s druge strane naše rukometašice su potpuno nemoćne u napadu i ne uspijevaju postići niti jedan gol, što je natjeralo Zdravka Zovka da uzme minutu odmora.

Time out je očito godio rukometašicama Podravke i s četiri gola za redom smanjuju na 5:4. I to je bilo sve što smo vidjeli od igre Podravke. Opet Norvežanke postižu golove, Koprivničanke statiraju, a kada i uspijevaju doći do prilike za udarac zaustavlja ih opravljena norveška golmanica Kari Grimsbo.

Do kraja poluvremena Norvežanke održavaju prednost od pet golova pogocima Tunižanke Raje Toumi i brze Camille Herren. Minus pet golova i slaba igra Podravke nije obećavala ništa dobro u nastavku.

Rukometašice Podravke su drugi dio odigrale još lošije, s još više grešaka, a potpuni potop je nastao deset minuta prije kraja kada su Norvežanke napravile visoku prednost.

U redovima Byasena mnogo više raspoloženih igračica od kojih izdvajamo Raju Toumi sa sedam i Camille Herrem s golom manje te Kari Grimsbo koja je skupila 23 obrane. Svitlana Pasičnik je postigla osam golova ali tek dva iz igre, a šest sa crte od sedam metara. Gol manje je postigla Miranda Tatari i to je sve što je vrijedno spomena u našoj ekipi. Bez golova Andreje Penezić i bez ozbiljnije obrane Podravka nije mogla ugroziti pobjedu Norvežanki.

Ovom utakmicom završen je prvi dio Lige prvakinja koji se nastavlja iduće godine, a ključna utakmica za naše prvakinje biti će u Koprivnici s Lepzigom.