Dugopolje palo u Pločama

Vedran Babić • ponedjeljak, 16.11.2009.

Tek u 14. prvenstvenoj utakmici momčad Dugopolja doživjela je prvi poraz. Bolji od vodeće momčadi lige bili su nogometaši Jadrana (LP) s minimalnih 1:0, a zahvaljujući spletu okolnosti drugo mjesto ljestvice preuzeo je Uskok poslije dramatične pobjede nad Hrvacama...

Najbolji strijelac lige, Frane Jerković, ponovno je u središtu pozornosti. Napadač Jadrana iz Luke Ploče postigao je jedini pogodak na utakmici protiv lidera Dugopolja i donio svojoj momčadi prvu pobjedu poslije četiri utakmice. Jerković je svoj 15. ligaški gol zabio u 56. minuti s bijele točke, a važno je istaknuti kako je gostujući trener Ivan Katalinić već u trećoj minuti utakmice zaradio crveni karton i isključenje zbog vrijeđanja suca.

S ovom pobjedom Jadran se vratio u borbu za drugo mjesto. S 21 osvojenim bodom Pločani se nalaze na petoj poziciji s četiri boda manje od novog kluba na drugom mjestu - Uskoka. Klišani su u žustroj utakmici s čak tri crvena kartona preokrenuli početni zaostatak i pobijedili Hrvace 2:1.

Gosti su poveli u 26. minuti preko Marunice, a izjednačio je devet minuta potom Ćaleta. U 68. minuti isključen je trener Hrvaca Mirko Labrović zbog konstantnog prigovaranja sucu, a u 80. zbog drugog žutog kartona ista je sudbina zadesila Labrovićevog igrača Jerkana.

U 82. pobjedonosni pogodak za Uskok zabio je Radić, da bi pet minuta potom u ionako već uzavreloj atmosferi na terenu, domaći igrač Mihovilović dobio izravni crveni karton zbog odgurivanja protivnika.

Uskok je tako preuzeo drugo mjesto ljestvice, ponajviše zahvaljujući porazu biogradskog Primorca i činjenici da su Raštane u ovom kolu bile slobodne. Primorac je u Grudi dvaput poništavao vodstvo Konavljanina, ali mu je u 90. ipak presudio protjerani junior Hajduka Oliver Tole, koji je u igru ušao desetak minuta ranije.

Zmaj je s 2:1 prekinuo niz Neretvanca od tri uzastopne pobjede i napredovao sa sedme na šestu poziciju. Makarani su poveli pogotkom Brazilca Adriana, poravnao je 12 minuta prije kraja Kozina, ali četiri minute potom Mirko Selak zabija za konačnih 2:1.

Stobrečki Primorac 1929 ostao je bez bodova u svom Blatu u dvoboju dvaju klubova iz sredine ljestvice. Bolja od domaćina bila je Dinara rezultatom 2:0, a strijelci su u drugom dijelu igre bili Vrljić i Šubić. Momčadi iz Knina to je treća uzastopna pobjeda.

U ostalim susretima Zagora i Velebit su odigrali bez pogodaka, Neretva je kod kuće s 3:0 nadigrala dubrovački GOŠK, dok su u derbiju začelja posljednjeplasirani Omiš i dva mjesta bolje plasirani Jadran iz Kaštel Sućurca, odigrali miroljubivih 1:1.