Potop Rudeša kod kuće

Ivana Strahija • ponedjeljak, 16.11.2009.

S čak šest preciznih pogodaka Vinogradar je zapečatio sudbinu Rudeša u Zagrebu. Osim tog susreta, i u većini drugih su gosti bili sretne noge, pa su bod nosili i Solin, Vukovar '91. te Hrvatski dragovoljac.

Najuvjerljiviju pobjedu kola upisao je svakako Vinogradar, koji je domaći Rudeš pobijedio s 6:2. To nažalost nije bio pravi derbi gornjeg doma ljestvice, pošto su domaći bili potpuno neraspoloženi za igru. Gosti su poveli pogotkom Lovrekovića već u 10. minuti utakmice. Deset minuta kasnije vodstvo je na 0:2 povećao Radas, a zatim je Lovreković još jednom bio precizan, i to nevjerojatnim udarcem s 40 metara od domaćeg gola. Kad je Pinheiro malo potom pogodio za 0:4, domaći se više uistinu ničem nisu mogli nadati. Jedan od dva svoja gola Rudešani su postigli iz penala, a opći je dojam da je Rudeš mogao i morao mnogo bolje.

Dragovoljci se iz Suhupolja vraćaju s bodom, a unatoč krajnjem rezultatu od 0:0, treba reći da se mreža ipak jednom tresla. Domaći su naime utjerali loptu u gol Dragovoljaca, no pogodak Egrija poništen je zbog zaleđa.

U Imotskom je nakon posjete Vukovara ostao samo jedan bod, no oko 1500 gledatelja nije ostalo nezadovoljno, jer su vidjeli čak šest golova, po tri u svaku mrežu. Igralo se gol za gol, odnosno poveli su domaći preko Obilinovića u 10. minuti, gosti su izjednačili preko Kiša ni dvije minute kasnije, zatim je Obilinović bio precizan s 11 metara, a uzvraća Čupić za 2:2. U drugom dijelu opet je pokušao tri boda na Gospinom dolcu ostaviti Gudelj, ali Živković koji pogađa za 3:3 u 83. minuti misli drukčije.

Gledatelji su za golove ostali zakinuti u Kutini, gdje je posljednjeplasirana Moslavina ugostila Solin. Iako su obje ekipe imale svoje prilike za pogodak, loša sportska sreća napadača, a dobra vratara, ostavila je mreže u stanju mirovanja. Crveni je karton u 65. minuti utakmice dobio Ljuta, ali to nije previše utjecalo na igru.

Siščani su pod vodstvom trenera Matanovića došli do svoje druge ovogodišnje pobjede, a s 3:0 je poražen Junak. Bača, Džeferović i Beglama zatresli su mrežu gostiju iz Sinja za 3:0 Segeste, te time najavili pravu borbu za ostanak u društvu drugoligaša.

Identičnim je rezultatom slavio i Pomorac, kojem je u goste svratio Mosor. Svi su golovi pali tek u drugom poluvremenu, a precizni su za slavlje domaćih bili Čuturilo, Ivičić i Šaban. Gosti nisu bili na očekivanoj razini, a to bi pod hitno trebali popraviti, jer im u goste idućeg vikenda stiže trenutno prvoplasirani Split.

A Split je kod kuće dočekao Lučko i slavio s 4:1. Domaći su krenuli ozbiljno te golovima Serdarušića i Milovića došli do 2:0, da bi to vodstvo u drugom poluvremenu nakratko ugrozio Sarić svojim golom za 2:1. No, Split se znao izboriti za pobjedu, i zahvaljujući ostalim povoljnim rezultatima sjesti na prvo mjesto tablice.