Bundesliga, 13. kolo, 22.11.2009, 17:30 h
Hamburger SV 0:1 Bochum
Bochum

Veliko razočaranje u Hamburgu

Borna Rupnik • nedjelja, 22.11.2009.

HSV polako gubi korak s vodećima. U posljednjoj utakmici 13. kola Bundeslige na svom su terenu poraženi od pretposljednjeg Bochuma...

Veliko je razočaranje zavladalo Nordbank Arenom nakon posljednjeg sučevog zvižduka na utakmici HSV-a i Bochuma. Domaćin je svih 90 minuta bio bolja, aktivnija i dominantnija momčad, a naposljetku je ostao praznih ruku.

Premda mu je sastav desetkovan brojnim ozljedama - ni Mladen Petrić još nije spreman za povratak - Bruno Labbadia na teren je poslao momčad koja je u planu imala samo jedno, postići pogodak. Međutim, nedostajalo im je malo koncentracije, malo spretnosti i malo sreće.

Bochum se tek dva do tri puta našao pred vratima Franka Rosta, a s druge su strane promašivali prije svega Trochowski, Jarolim, Elia i Jansen.

A nakon što je Tescheov pokušaj u 74. minuti s gol-crte izbacio Prokoph i tako osujetio još jedan opasan napad domaćih, Bochum je poveo. Velik dio posla obavio je Slovak Šestak, a završnica je pripala Groteu, koji je u igru ušao još u prvom dijelu kao zamjena za Azaouagha.

Nastavili su Hamburžani prijetiti i nakon primljenog pogotka, no danas nije bio njihov dan. Ostalo je 0:1, čime je HSV ostao na petom mjestu, dok se Bochum neplaniranim bodovima izjednačio sa Stuttgartom. Lošija je samo berlinska Hertha.