Bundesliga, 13. kolo, 22.11.2009, 15:30 h
Bayern
Bayern 1:1 Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen

Borna Rupnik • nedjelja, 22.11.2009.

Bayern je opet na svom terenu ostao bez pobjede. Nakon Schalkea, bodom se na Allianz Areni osladio i vodeći Bayer iz Leverkusena (1:1), zadržavši tako vrh ljestvice i nulu u rubrici poraza...

Puna Allianz Arena u Münchenu svjedočila je vrlo dobroj nogometnoj predstavi u prvih 45 minuta, ali je većina prisutnih nakon svih 90 stadion napustila nezadovoljna. Bayern ponovno nije smogao snage osvojiti sva tri boda: prvoplasirani Bayer pokazao se pretvrdim orahom.

Gosti iz Leverkusena svojom su napadačkom igrom od prve minute opravdali najave trenera Juppa Heynckesa, koji se nije libio izjaviti da će u Bayernovom dvorištu tražiti sva tri boda. Međutim, domaćin je poveo već u osmoj minuti. Povukao je Miroslav Klose, a lopta je stigla do preciznog Marija Gomeza i Rene Adler ostao je nemoćan.

Gomez je dvije minute poslije mogao udvostručiti svoj učinak, ali je na vrijeme intervenirao Sami Hyypiä, a zatim je Bayer vratio konce igre u svoje ruke. U 14. minuti Arturo Vidal pronašao je Stefana Kiesslinga, a za prvog strijelca Bayera (deveti ovosezonski gol) rješenja nisu imali ni Martin Demichelis, ni Daniel van Buyten, ni bivši stanovnik Leverkusena Hans-Jörg Butt i na semaforu piše 1:1.

Dobre su prilike potom propustili Tranquillo Barnetta i Eren Derdiyok, a najviše je uzdaha Bayerovih i drhtanja Bayernovih navijača izazvala akcija iz 21. minute, kada je Kiessling poslije prekrasne akcije i dodavanja petom opet zatresao mrežu, ali je pomoćni sudac vidio da je napadač bio pola koraka u zaleđu. Butt je u sljedećim minutama imao još dosta posla, a obavio ga je odlično.

Bayern je goste stisnuo tek pri kraju prvog poluvremena, ali je Adler fantastičnim obranama zaustavio Holgera Badstubera i Anatoliya Timoščuka te se na odmor otišlo u rezultatskom egalu.

Nastavak je donio puno borbe na sredini terena i mnogo manje zanimljivosti. Pažnju su privlačile tek sporadične poluprilike pred jednim ili drugim golom, a Bavarcima nije pomogao ni povratak našeg Ivice Olića na teren. On je u 69. minuti zamijenio Thomasa Müllera, ali se na lijevoj strani nije baš naigrao. Danijel Pranjić sve je dalje od igrališta, danas nije bio niti na klupi.

Najbliže pobjedi Bayern je došao pet minuta prije isteka vremena, kada sjajan pokušaj petom Gomezu brani Adler. Gostujući je sastav cijelo drugo poluvrijeme odigrao rutinski, mirno, čuvajući zadovoljavajućih 1:1 koji im omogućavaju ostanak na čelu poretka. Bayern je tek na gol-razliku preskočio prvake iz Wolfsburga i zauzima sedmo mjesto. Louisa van Gaala čekaju iznimno teški dani.