Zimski sportovi

Olimpiji slovenski derbi

Martina Oštrić • petak, 27.11.2009.

Olimpija i Villach ubilježili su po dva nova boda u 26 kolu EBEL lige. Olimpija je na svom terenu svladala drugi slovenski klub, Jesenice, dok je Villach bio bolji od Mađarske Albe...

4500 znatiželjnika došlo je posvjedočiti slovenskom derbiju u kojem je Ljubljana na domaćem terenu svladala aktualnog prvaka Slovenije, Jesenice rezultatom 5:2. Ljubljančani su lagano lomili goste, i tek u posljednjoj trećini došli do komotnije prednosti kojom su i priveli utakmicu kraju.

U prvom je periodu zabilježeno naime tek nekoliko udaraca u gol s obje strane, te se nakon 20 minuta igre na odmor otišlo rezultatom 0:0. Ipak, nastavak je donio pogotke, i to za početak, u mreži domaćih. U 28. se minuti u strijelce upisao Andrei Makrov. Pet minuta trebalo je domaćima da se vrate u život, a tada je u šansu došao Frank Banham i poravnao rezultat. Gol je podigao moral hokejašima Olimpije, te su nakon minute došli do novog vodstva. Asistenciju Igora Cveteka koristi Jurij Goličič, te se rezultatom od 2:1 ulazi u posljednji dionicu utakmice.

A tamo su igrači Olimpije pokazali svu svoju hokejašku raskoš. Frank Banham drugim je pogotkom povisio na 3:1 u 46. minuti, a četrdesetak sekundi kasnije slijedio ga je i Žiga Pance. Marjan Manfreda u 57. je minuti smanjio rezultat, nakon čega su igrači Jesenica išli na sve ili ništa, te izvadili golmana. Ipak, taj im potez nije pomogao da, po pitanju rezultata, naprave nešto u svoju korist. Naprotiv, igrač utakmice Frank Banham u 59. je minuti pogodio prazan gol, te Olimpiji donio dva važna boda pred gostovanje u Ledenoj.

Villacher SV vrlo se brzo oporavio nakon poraza od Medveščaka, i u svoju riznicu upisao dva nova boda. Ovoga puta protiv Mađarske Albe. Domaćini su zapravo sve riješili u prvoj trećini, kada su tresli Satosaarijevu mrežu čak tri puta. Csaba Kovacs smanjio je početkom druge trećine, no Austrijanci su odgovorili sa dva nova pogotka, čime su praktički riješili utakmicu. U posljednjoj se trećini Arpad Mihaly u dva navrata upisivao u strijelce, no taj pothvat njegovoj momčadi i nije previše utjecao na rezultat.

• Obrisan korisnik29.11.2009. u 09:58
    Možda bi bilo bolje da su Jesenice pobjedile, ali to će se vidjeti tek na kraju. Glavno da mi pobjeđujemo, onda su nam svi rezultati više-manje dobri :)
  • Obrisan korisnik28.11.2009. u 14:14