Bundesliga, 14. kolo, 28.11.2009, 18:30 h
Borussia M'gladbach 1:0 Schalke 04
Schalke 04

Schalkeu izmaknuo vrh tablice

Borna Rupnik • subota, 28.11.2009.

Nogometaši Schalkea propustili su sjajnu priliku barem privremeno zasjesti na čelo bundesligaškog poretka. S minimalnih 1:0 u Mönchengladbachu porazila ih je domaća Borussia...

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Borussia iz Mönchengladbacha svladala je Schalke 1:0 i tako se domogla visokog 11. mjesta na tablici te ujedno uskratila gostima iz Gelsenkirchena zadovoljstvo da prenoće na prvom mjestu.

Pogodak odluke pao je već u petoj minuti utakmice, kada je Dante prebacio Schalkeovu obranu i pronašao Aranga, a bivši mozak Mallorce poslužio je Reusa i Neuer na Schalkeovom golu nije imao šanse.

Schalke, u čijoj je prvoj postavi zaigrao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, podizao je ritam svoje igre tijekom cijelog prvog dijela, ali nije mogao do izjednačenja. Naš je veznjak imao jednu polupriliku te jedan izgledan slobodan udarac, pogodio je samo živi zid.

Felix Magath na poluvremenu ga je ostavio u svlačionici, ali ni to nije pomoglo Schalkeu. Štoviše, Arango je opet zaprijetio Neueru, a nakon što su se gosti konsolidirali stiglo je još nekoliko prilika, no Farfan, Schmitz i Rafinha nisu pronašli put do mreže.

Schalke tako ostaje na trećem mjestu, iza vodećeg Werdera i drugoplasiranog Bayera, koji u nedjelju igra protiv Stuttgarta.