Tottenhamu "samo" bod, Kranjčaru asistencija

Marin Vuković • nedjelja, 06.12.2009.

Tottenham je nakon spektakularne drame odnio samo bod s Goodison Parka premda je nakon sat vremena igre imao dva pogotka prednosti i u šestoj minuti sudačke nadoknade promašio jedanaesterac za pobjedu.

Pravu infarktnu utakmicu svojim su navijačima priredili igrači Evertona i Tottenhama u posljednjoj utakmici 15. kola engleske Premier lige. Nakon vrlo nervoznog i naelektriziranog prvog poluvremena u kojem je glavni sudac mogao pokazati i poneki crveni karton, u drugom dijelu uslijedila je drama s četiri pogotka i promašenim jedanaestercem.

Vrlo dobar doprinos i ovaj je put dao Niko Kranjčar koji je upisao asistenciju kod drugog pogotka gostiju, a cijelu utakmicu odigrao je i Vedran Ćorluka. Spursi mogu žaliti jer su ispustili već upisane bodove, no posebne pohvale idu igračima Davida Moyesa koji su do posljednjeg trenutka vjerovali u preokret.

Bila je to klasična utakmica s dva različita poluvremena. Prvih je 45 minuta oskudijevalo pravim prilikama, ali zato nije nedostajalo nervoze, grubih prekršaja i nekoliko nesportskih naguravanja među zavađenim igračima. Sve to, međutim, promijenilo se već početkom nastavka.

Spursi su u drugi dio ušli puno bolje od svojih domaćina i već u 47. minuti Jermain Defoe je iskoristio ubačaj Aarona Lennona i doveo goste u vodstvo od 1:0. Samo 12 minuta kasnije Kranjčar je izveo udarac iz kuta, a Michael Dawson udvostručio prednost Spursa i činilo se kako bodovi sigurno putuju na White Hart Lane.

S time se ipak nisu složili domaćini, koji su ubacili u brzinu više, a ulaskom Louisa Sahe dobili pravo pojačanje u napadu. U 78. minuti Francuz je s ruba peterca dočekao asistenciju Seamusa Colemana i smanjio na 2:1, a četiri minute prije kraja Tim Cahill pogotkom za 2:2 donio eksploziju oduševljenja za domaće navijače.

Uloge su u sekundi zamijenjene i sada je Tottenham spašavao bod, no glupim i grubim prekršajem Tonyja Hibberta u četvrtoj minuti sudačke nadoknade dobili su priliku da kući ipak odnesu sva tri. Slab udarac Defoea s bijele točke ipak brani Tim Howard i Evertonu spašava potpuno zasluženi bod.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Fulham je u derbiju sredine ljestvice na Craven Cottageu svladao Sunderland s minimalnih 1:0. Pogodak odluke postigao je Bobby Zamora već u sedmoj minuti susreta, a tu su prednost izabranici Roya Hodgsona zadržali do kraja.

• boristurk07.12.2009. u 08:09
    inace, sad kad sam odgledao njihovih par utakmica jasno mi je kakav sebicni, cak i iritantno sebicni lik je defoe. bezbroj situacija ima kad je na rubu sesnaest i NECE da doda loptu ni pod razno, ali inace kad se Modric vrati i budu li igrali skupa ta nasa dvojica ovi ce postat ubojiti. Puno... [više na forumu]