Premiership, 15. kolo, 05.12.2009, 18:30 h
Manchester City 2:1 Chelsea
Chelsea

City pomogao sugrađanima iz Uniteda

Tomislav Pacak • subota, 05.12.2009.

Chelsea je na gostovanju kod Manchester Cityja upisao treći poraz ove sezone, pa se tako uz lagana tri boda protiv West Hama aktualni prvak približio londonskoj ekipi na samo dva boda razlike…

Zanimljivu i napetu utakmicu odigrali su Manchester City i Chelsea, a na kraju kišnog predvečerja slavili su domaći nogometaši, upisavši drugu pobjedu protiv kluba iz ”Velike četvorke” ove sezone (Arsenal), ujedno ostavši bez poraza na svom terenu. Chelsea će žaliti za propuštenim prigodama, posebno onim Lamparda s bijele točke u završnici utakmice, ali i uopće za ranim vodstvom koje im je autogolom poklonio domaćin.

Naime, u osmoj minuti Chelsea je poveo zahvaljujući Adebayoru kojeg je loptom pogodio Shay Given dok je spašavao gol, samo da bi se lopta od Togoanca odbila nazad u mrežu.

Vezane vijesti

City je nakon toga zagospodario terenom, bio dominantna momčad, no protiv Chelseaja to uglavnom ne znači puno. U 21. minuti Barry je lijepo sve priredio Adebayoru, no njegov udarac s 10-ak metara bio je izrazito neprecizan.

Ipak, Adebayor se u 37. minuti iskupio za nespretni autogol – nakon što je korner Cityja očišćen, Wright-Phillips vratio je loptu u šesnaesterac, ona se odbila od ruke Micaha Richardsa i pala pred Adebayora koji nije imao težak posao ugurati je u mrežu. Poluvrijeme je dobrim udarcem, ali za koji centimetar pored gola, okončao Didier Drogba.

City je u 56. minuti dovršio svoj preokret novim pogotkom. Carlos Tevez vrlo je lukavim slobodnim udarcem nadmudrio nepostavljenog Petra Čecha za 2:1 domaćih i veliko slavlje na tribinama.

Uslijedio je, dakako, veliki pritisak lidera, no Given i obrana Manchestera dobro su odolijevali napadima Chelseaja sve do 83. minute kada je Onuoha srušio Drogbu, a sudac Webb pokazao na bijelu točku. Pobjedu domaćih je, međutim, spasio Shay Given, obranivši udarac Franka Lamparda.

City je do kraja sačuvao svoju mrežu i upisao najznačajniju pobjedu ove sezone, pobjedu koja će se proslaviti u oba dijela Manchestera…