Liverpoolov pozdrav sezoni

Marin Vuković • subota, 05.12.2009.

Liverpool je napravio novi korak natrag i vjerojatno rekao zbogom ambicijama odigravši slabu utakmicu u Blackburnu, dok Manchester United nije imao takvih problema i s četiri je laka pogotka odradio gostovanje na Upton Parku. Arsenal se protiv Stoke Cityja vratio na pobjedničke staze, a Bolton našeg Ivana Klasnića doživio novi poraz i dodatno si otežao ionako tešku situaciju.

Još jedan golem korak unatrag u borbi za naslov prvaka napravili su nogometaši Liverpoola, koji su na gostovanju u Blackburnu odigrali tek mršavih 0:0. Obrana Roversa pokazala se pretvrdim orahom za napadačku liniju Redsa u kojoj je ponovno nedostajao Fernando Torres.

Najbolju priliku gosti su propustili u drugom poluvremenu kada je David N'Gog pogodio gredu, a nekoliko prigoda propustio je i Steven Gerrard. Naš Nikola Kalinić u igru je ušao u 77. minuti, ali nije imao vremena za značajniji učinak.

Usprkos vrlo slabom prvom poluvremenu utakmice na Upton Parku, Manchester United je protiv West Hama uspio poprilično popraviti gol razliku. Crveni vragovi slavili su s visokih 4:0, a sve je počelo spektakularnim pogotkom Paula Scholesa u posljednjim sekundama prvog poluvremena.

Taj je pogodak dao krila igračima Uniteda koji su u nastavku još triput svladali Roberta Greena. Da ima pravu bombu u nogama Darron Gibson je pokazao sredinom tjedna kada je s dva prekrasna pogotka sam svladao Tottenham, a u 61. minuti još jednim je sjajnim udarcem povisio na 2:0. Desetak minuta kasnije, u razmaku od samo šezdesetak sekundi Antonio Valencia i Wayne Rooney postavili su konačnih 4:0.

Hull City nije mogao do iznenađenja na teškom gostovanju u Birminghamu. Aston Villa je već nakon prvih 45 minuta riješila utakmicu i golovima Richarda Dunnea i Jamesa Milnera uplovila u mirne vode, a dvije minute prije kraja John Carew je iz jedanaesterca postavio krajnjih 3:0.

Uvjerljiv poraz nije jedina loša vijest za Phila Browna jer sredinom prvog dijela ozlijedio se Jimmy Bullard i u suzama napustio travnjak Villa Parka. Prema prvim informacijama čini se da je posrijedi ozljeda koljena, no ne istoga zbog kojeg je izvan terena proveo nekoliko mjeseci.

Arsenal je na Emiratesu imao dosta problema sa Stoke Cityjem, ali je na kraju ipak izborio pobjedu od 2:0. Suprotno očekivanjima da će se naći u početnom sastavu Eduarda da Silve nije bilo niti na klupi Topnika, a mrežu Sorensena u 26. je minuti načeo Andrej Aršavin u 26. minuti, samo pet minuta nakon promašenog jedanaesterca Cesca Fabregasa. Krajnji rezultat utakmice postavio je Aaron Ramsey u završnici utakmice.

Ivan Klasnić ponovno je dobio priliku u početnom sastavu, no njegov Bolton je doživio novi poraz, ovaj put od izravnog konkurenta s dna ljestvice Wolverhamptona. Da ovo neće biti dobar dan za Garyja Megsona i njegove igrače nagovijestio je već u trećoj minuti Craddock, a u 63. minuti prednost Vukova sjajnim je udarcem s 30-ak metara udvostručio Nenad Milijaš. Gosti su do kraja utakmice uspjeli tek ublažiti poraz pogotkom Elmandera.

Čak pet golova vidjeli smo u ogledu Wigana i Birminghama, u kojem su gosti došle do svoje treće uzastopne pobjede. Iako je Wigan dugo vodio zahvaljujući pogotku Charlesa N'Zogbije iz 33. minute, u razmaku od 61. do 72. minute dogodilo im se pomračenje u kojem su čak triput vadili loptu iz vlastite mreže.

Dva je puta za goste bio precizan Larsson te jednom Benitez, a tek u završnici utakmice Wigan je uspio smanjiti na 3:2 zgoditkom Gomeza.