Roma
Roma 1:0 Lazio
Lazio

Ivana Spahija • nedjelja, 06.12.2009.

Najveći talijanski derbi, vječiti Il Classico, razočarao je u ovosezonskom izdanju u 15. kolu Serie A. Roma je minimalnom pobjedom od 1:0 uzela bodove Laziju i titulu "glavnog u gradu", ali su obje momčadi odigrale daleko ispod svojih mogućnosti. Ipak, tri boda Vukovima se pišu i momčad Claudija Ranierija polako se približava vrhu ljestvice.

Iako je talijanski Il Classico godinama privlačio pozornost ljubitelja nogometa, u ovoj sezoni situacija je malo drugačija, ponajprije zbog lošeg stanja rimskih klubova. I doista, "neprivlačni" derbi je opravdao (ne)očekivanja, u prilično nezanimljivoj utakmici s malo pravih prilika pobjedu je odnijela Roma, i to kasnim pogotkom do tada praktički nevidljivog Marca Cassettija. Time su Vukovi preuzeli "primat" u gradu i na svoj konto upisali nova tri boda koja ih lansiraju na šesto mjesto na ljestvici. Lazio je i dalje u katastrofalnom stanju, Nebesko plavi spustili su se na 16. mjesto, na sam rub zone ispadanja.

Prva prilika u susretu pripala je Romi, nakon izvedenog slobodnog udarca Totti je potražio Juana koji je pao u prostoru Lazija, a loptu je prihvatio Riise koji je potom gađao pokraj gola. Lazio je veliku priliku za vodstvo propustio u 11. minuti kada je Zarate zbog sebičnosti sam želio završiti akciju iako mu se na lijevoj strani otvarao Kolarov. Zarate je traljavo gađao prema vratima Rome i siguran je bio Julio Sergio.

Vezane vijesti

Možda i najveću priliku u prvom dijelu propustili su Vukovi u 28. minuti. Totti je nakon dodavanja Vučinića potražio vrata Muslere, ali je situaciju u posljednji čas uspio raščistiti Radu. Menez je odmah nakon toga nakon udarca iz kuta mogao Romu dovesti u vodstvo, ali se njegov pokušaj odbio o De Rossija i završio pokraj gola Lazija.

Drugo poluvrijeme također se nastavilo u jednako uspavanom ritmu, obje su momčadi propustile nekoliko poluprilika za promjenu rezultata, ali nijedna od njih nije bila opasnija da bi zahtijevala intervenciju vratara. Jedino su Nebesko plavi u 60. minuti opasnije zaprijetili golu Julija Sergija kada je Zarate prošao Burdissa i pogodio gredu gola Rome. Kada se činilo kako će gledatelji na Olimpicu ostati uskraćeni za pogotke, u 79. minuti ukazao se do tada nevidljivi Cassetti i nakon ubačaja s desne strane Vučinića matirao je Musleru i postavio rezultat na konačnih 1:0 za sva tri boda Romi.