Juventus ponovno na koljenima

Ivana Spahija • subota, 12.12.2009.

Gotovo pa šokantan poraz upisali su nogometaši Juventusa u 16. kolu Serie A. Stara dama otišla je u goste Bariju po povrat samopouzdanja izgubljenog nakon ispadanja iz Lige prvaka, no dogodilo se upravo suprotno. Bari je iskoristio loše raspoloženje u bijelo-crnim redovima i rezultatom 3:1 nanio novu ranu posrnuloj Staroj dami. U drugom susretu dana, u golijadi na Sardiniji bodove su podijelili Cagliari i Napoli...

Ono što je trebalo biti utakmica utjehe za Juventus, pretvorilo se u noćnu moru za izabranike Cire Ferrare. Nakon poraza od Bayerna (1:4) i ispadanja iz Lige prvaka, Stara dama okrenula se domaćem prvenstvu i lovu na Scudetto. No, čini se kako je sudbina okrenula leđa Juventusu, rutinsko gostovanje kod ne baš blistave momčadi Barija pretvorilo se u pravi potop talijanskog velikana, koji je od 12. momčadi prvenstva pao rezultatom 3:1 i time vjerojatno povećao zaostatak za vodećim Interom, koji ima utakmicu manje.

Domaćini su već u samom otvaranju prilično šokirali goste iz Torina, igrala se sedma minuta kada je pogreška u obrani stajala Juventus pogotka. Branič Stare dame Molinaro dobro je uposlio Barijeva Almirona, koji je potom dodao za Meggiorinija, obrana Juventusa je zaspala, a napadač domaćina pospremio loptu u mrežu Buffona za veliko vodstvo Barija od 1:0.

Juventus se nakon početnog šoka brzo uspio pribrati, Diego je u 23. minuti uputio udarac prema vratima Barija kojeg je odbio vratar Gillet, ali je loptu prihvatio Trezeguet i poslao je u mrežu za izjednačenje. Dvije minute kasnije Juventus je mogao i povesti, ali je dobar pokušaj Amaurija uspio obraniti Gillet. Pred sam kraj prvog dijela, točnije, u 43. minuti, sudac je dosudio jedanaesterac za domaćine zbog prekršaja Cannavara nad Barretom, a sam Barreto je s bijele točke matirao Buffona i Bariju donio vodstvo od 2:1.

U drugom dijelu agresivniji su bili nogometaši Juventusa, vratar Barija Gillet u nekoliko je navrata obranio dobre pokušaje Trezegueta i Amaurija. Unatoč stalnom pritisku na domaću obranu, gosti iz Torina nikako nisu uspijevali doći do izjednačujućeg pogotka, čak ni u 69. minuti kada je dosuđena najstroža kazna za Juventus zbog prekršaja Almirona nad Grossom. Diego je traljavim pokušajem s bijele točke loptu poslao iznad gola Barija i rezultat je ostao nepromijenjen.

Nakon svih neiskorištenih prilika barem za izjednačenje, Juventus je stigla kazna u 81. minuti susreta kada je, nakon izvedenog udarca iz kuta, Almiron matirao Buffona za konačnih 3:1 i veliko slavlje Barija. Juventusu je ovaj poraz stigao u najgori čas, izabranici Cire Ferrare propustili su priliku zaliječiti rane zadobivene u Ligi prvaka i uzeti tri boda koja bi ih približila Interu. Ovako će Juventus, ukoliko Inter slavi u gostima kod Atalante, za vodećom momčadi prvenstva zaostajati velikih osam bodova, a unatoč negiranju iz stožera Stare dame, prilično se trese i stolica treneru Ferrari.

U golijadi na Sardiniji bodove su podijelili Cagliari i Napoli rezultatom 3:3, s tim da su domaćini nadoknadili dva pogotka zaostatka, u 90. minuti i poveli, a u konačnici uspjeli ugrabiti tek bod raspoloženom Napoliju. U ovom dvoboju naš Mario Brkljača nije konkurirao za sastav Cagliarija. Rano vodstvo Napoliju donio je Lavezzi pogotkom već u 21. minuti susreta, a nakon prilično mirne prve polovice drugog dijela, gosti su povisili vodstvo na 2:0 zahvaljujući golu Pazienze iz 65. minute.

Domaćini se bude tek u posljednjih dvadesetak minuta susreta, džoker s klupe Larrivey je u 75. minuti uspio matirati De Sanctisa i smanjiti vodstvo Napolija na 2:1, a samo pet minuta kasnije Matri je poravnao rezultat na 2:2. Sučeva nadoknada donijela je dosta uzbuđenja, u 90. minuti Jeda je glavom pronašao put do mreže Napolija i Cagliariju donio vodstvo od 3:2, a u posljednjoj od čak šest minuta sudačke nadoknade Bogliacino je svladao domaćeg vratara Marchettija za konačnih 3:3 i raspodjelu bodova iz ovog dvoboja.