Real i drugi put bolji od Panathinaikosa

Branko Barić • četvrtak, 17.12.2009.

Vjerojatno najzanimljiviji euroligaški obračun ovog tjedna odigran je u OAKA Areni gdje su se sastali dva istinska velikana europske košarke – Panathinaikos i Real. Španjolci potpuno nadigrali momčad Željka Obradovića i tako osigurali plasman u Top 16. Korak bliže drugom krugu je i Armani Jeans koji je svladao direktnog protivnika za četvrto mjesto…

Ettore Messina prvi put se vratio u OAKA Arenu nakon što je tamo izgubio finale Eurolige 2007. protiv Panathinaikosa dok je još vodio CSKA, i dobrim dijelom je uspio izbrisati te loše uspomene. Njegov Real Madrid potpuno je nadigrao atensku momčad, a o tome najbolje svjedoči podatak da su šest minuta prije kraja imali ogromnih 21 poen razlike (70:49). Domaćini su serijom 12:0 uspjeli smanjiti tu razliku, ali nije bilo dovoljno vremena da izbjegnu i drugi ovosezonski poraz od madridskog kluba. U konačnih 67:76 Luis Bullock ugradio je 15 poena, Garbajosa 13, dok je Kaukenas ubacio 12. Prvi strijelac domaće momčadi bio je Drew Nicholas s 12 poena.

"Samo u posljednje tri minute susreta odigrali smo onako kako smo trebali igrati cijelu utakmicu, dok smo prvih 37 bili loši i Real je zasluženo došao do ove pobjede", jednostavno je prokomentirao poraz svoje momčadi Nikola Peković koji je ubacio deset poena.

Pomalo u sjeni atenskog obračuna ostao je onaj u Milanu između Armani Jeansa i Asseco Prokoma, no i to je bila utakmica s ogromnim ulogom. Talijani su pobjedom 82:69 protiv svog direktnog rivala za Top 16 došli do četvrtog mjesta u skupini, a najzaslužniji za to je Morris Finley s 20 postignutih poena.