Favoriti pali u Portlandu i Miamiju

Branimir Korać • petak, 18.12.2009.

Phoenix Sunsi i Orlando Magic ušli su kao blagi favoriti u susrete na gostovanjima u Portlandu i Miamiju, međutim nisu se dobro proveli. Blazersi su tijesno slavili 105:102 dok je Miami posve nadigrao Orlando sa 104:86...

Jarryd Bayless u pravom trenutku odigrao je utakmicu karijere. "Ranjeni" Blazersi protiv Sunsa su cijelim tijekom susreta bili u minusu i nije se činilo kako mogu išta napraviti. Uoči posljednje četvrtine zaostajali su 11 poena, a Sunsi su u zadnjih 12 minuta ušli sa saznanjem kako ove sezone imaju 11-0 kada vode uoči posljednje četvrtine.

Međutim, onda su sve u svoje ruke preuzeli Bayless i Brandon Roy. Na krilima njih dvojice domaćin je napravio preokret i iz utakmice tijekom koje je gubio i 15 razlike, izišao kao pobjednik slavivši 105:102. Sunsi su imali četiri sekunde za posljednji napad, no Nash je šutirao tricu iz teške pozicije i nije pogodio.

Mladi Bayless susret je završio s 29 poena u isto toliko minuta, Brandon Roy dodao je 27 poena i osam skokova, a po 15 poena i sedam skokova dodali su LaMarcus Aldridge i Martell Webster. Kod Sunsa Amare Stoudamire ubacio je 27 poena uz 11 skokova, Grant Hill dodao je 20 poena, a Steve Nash 16 poena i 13 asistencija.

Chicago i New York ušli su u utakmicu svaki sa svojim problemima. Obojica trenera nisu zbog ozljeda mogli računati na niz igrača pa je tako New York odradio utakmicu s osam igrača (od toga dvojica s po četiri minute) dok je Chicago koristio samo sedam igrača. Bolje su se u završnici na kraju snašli Bullsi koji su slavili 98:89, a i oni su poput Blazersa tijekom susreta bili u visokom zaostatku.

Luol Deng predvodio je Bullse s 24 poena i 13 skokova, 20 poena i sedam skokova dodao je John Salmons. Kod Knicksa po 18 poena ubacili su Duhon, Harrington i Gallinari. Knicksi su tijekom susreta ispucali čak 47 šuteva za tri poena i pogodili 16, a trojica najboljih šutirali su za tri 15/38.

Težak poraz upisao je Orlando u Miamiju. Magic je u susret ušao saznavši dobre vijesti kako se Jameer Nelson vraća sljedeći tjedan u momčad, međutim u Miamiju su izgledali vrlo loše. Domaćin ih je posve nadigrao i već nakon tri četvrtine vodio s visokih plus 29, a na kraju su poraženi 104:86.

"Žao mi je što to moram reći, ali još prije utakmice sam osjetio da će se ovo dogoditi", govorio je nakon susreta trener Van Gundy. U njegovoj momčadi Dwight Howard jedini je sa 17 poena i 14 skokova odigrao nešto bolje, dok su kod domaćina briljirali Wade i Beasley. Wade je ubacio 25 poena uz sedam asistencija, a Beasley je dodao 22 poena i osam skokova.