Neočekivano do očekivanog

Goran Markuš • petak, 18.12.2009.

Sjajnom igrom tijekom većine susreta gostujući Helios pošteno je zagorčao život košarkašima Radničkog, no odličnim nastupom u završnih deset minuta domaćin se uspio vratiti i upisati ipak očekivano peto ovosezonsko slavlje u NLB ligi...

Iako su uoči susreta bili veliki favoriti košarkaši Radničkog nisu se najbolje snašli u prvom poluvremenu. Naime, prilično čvrste obrane onemogućile su ozbiljniji bijeg bilo kojoj momčadi stoga je konačnih 36:36 s kojima se otišlo na odmor možda i najpravedniji rasplet cijele situacije.

Iako je Radnički prvi pogodio protivnički koš u nastavku Helios je bio taj koji je preuzeo inicijativu i sjajnom 0:7 serijom u samoj završnici treće četvrtine osigurao je sasvim solidnih šest poena prednosti uoči završnih deset minuta igre. Na njihovu žalost već na samom otvaranju posljednje četvrtine domaćin radi 11:0, preuzima prednost i kontroliranom igrom u svoju korist privodi susret kraju.

Izuzetno nadahnuta večer je iza domaćeg Vladimira Vuksanovića bez čijih bi se 25 poena Radnički uistinu teško vratio u susret. Uz Vuksanovića svakako vrijedi spomenuti i vrlo vrijedan dvojac Dragan Milosavljević (11 poena, 6 skokova) - Marko Brkić (7 poena, 9 skokova, 4 ukradene lopte). S druge strane terena ponovno se najbolje snašao odličan Domen Lorbek (19 poena), a sasvim solidan posao odradio je i Amerikanac, Alvin Snow (16 poena, 6 skokova).