Otpisani Francuzi šokirali Unicaju

Borna Rupnik • četvrtak, 07.01.2010.

Francuski Entente Orleanaise priredio je veliko iznenađenje svladavši favoriziranu Unicaju usred Malage. Španjolci će teško objasniti što im se dogodilo u posljednjoj četvrtini...

Iako se već ranije pozdravio s plasmanom među 16 najboljih klubova Starog kontinenta, Entente Orleanaise pronašao je motiva, snage i znanja osvojiti bodove na parketu vrlo jake Unicaje iz Malage.

Španjolci su solidno otvorili utakmicu i držali Francuze na većoj ili manjoj udaljenosti sve do završnih desetak minuta. Goste nije obeshrabrio ni povremeni zaostatak od više od deset koševa.

U četvrtu četvrtinu na parket istrčao je iznimno odlučni sastav iz Orleansa, koji su povukli sjajni Cedrick Banks i Justin Doellman. Unicaja je tada primila čak 32 koša i glatko izgubila susret (88:73).

Banks je ubacio 23, a Doellman 18 poena. Ludovic Vaty bio je također dvoznamkast s 12 koševa. Ekipu iz Malage predvodio je Printezis s 18 koševa i 7 skokova, ali nije imao raspoložene suigrače.

Unicaja je tako izgubila borbu s Olympiakosom za prvo mjesto u skupini B.

• ALGHAZANTH08.01.2010. u 00:54
    Ovome se nitko nije nadao, ova pobjeda Francuzima nije donijela ništa osim osobnog zadovoljstva zbog dobro odigrane utakmice ali je zato Unicaji naškodila jer je izgubila šanse za liderskom pozicijom.