Leko na klupi, Monaco se provukao

Maja Giljanović • subota, 09.01.2010.

Monaco je usred Monte Carla u utakmici 1/32 finala Kupa jedva izbjegao senzaciju. Protiv drugoligaša Toursa 120 su minuta odigrali bez pobjednika i u šesnaestinu se finala provukli tek boljim izvođenjem jedanaesteraca. Prolaz dalje su među ostalima izborili i Bordeaux, Lyon, Toulouse, Rennes, Le Mans i Boulogne.

Peterostruki pobjednici Kupa (1960., 1963., 1980., 1985., 1991.) nogometaši Monaca na svom su Louisu II pred oko 1500 navijača protiv osmoplasiranog drugoligaša Toursa nakon 90 minuta utakmice 1/32 finala Coupe de Francea odigrali 0:0, golova nije bilo ni u produžecima i živu su glavu spašavali na penale.

Bez Darija Šimića i s Jerkom Lekom na klupi Monaco je protiv momčadi čiji je najbolji igrač Olivier Giroud najbolji strijelac Ligue 2 spasio odlični Stephane Ruffier koji je obranio jedanaesterce upravo Giroudu i Saidiju i provukao Kneževe kroz ušicu igle.

Bordeaux je golom Wendela iz jedanaesterca Rodez slomio tek u 77. minuti, Lyon je slavio u Strasbourgu (Gomis i dvaput Bastos), Boulogne je bio uvjerljiv protiv Seclina (Lecointe, Agouazi, Ramare, Cuvillier), četvrtoligaš Les Herbiers je pružio čvrst otpor Toulouseu i izgubio samo golom razlike (Machado), a Le Mans je pobijedio Valenciennes (Le Tallec).

Od ukupno 32 utakmice otkazano ih je 10. Travnjaci nisu izdržali led i snijeg na prvoligaškim okršajima između Saint-Etiennea i Lorienta te Grenoblea i Montpelliera, a u drugom će terminu svoja gostovanja protiv Compiegnea i Saint-Ouen-l'Aumonea odraditi i bivši hajdukovci Vedran Runje u Lensu i Ante Rožić u Sedanu te protiv Colmara bivši zagrebaš Marko Marić u Lilleu.

Coupe de France, 1/32 finala:
Seclin (A) - Boulogne 1:4, Les Herbiers (4) - Toulouse 0:1, Monaco - Tours (2) 0:0 (4:3 nakon jedanaesteraca), Strasbourg (2) - Lyon 1:3, Bordeaux - Rodez (3) 1:0, Rennes - Caen (2) 2:0, Le Mans - Valenciennes 1:0