Mulaomerović uveličao Tomićev oproštaj

Borna Rupnik • subota, 16.01.2010.

Ante Tomić pobjedom se oprostio od Trnskog prije odlaska u Real Madrid, a slavlje je osigurala Mulaomerovićeva trica u posljednjem Zagrebovom napadu...

Susret Zagreba i Crvene zvezde nosio je poseban naboj iz više razloga, a najvažniji je svakako bio oproštaj Ante Tomića, koji poslije ove utakmice odlazi u Madrid kako bi karijeru nastavio u Realu. Osim toga, Mravi su silno željeli Beograđanima uzvratiti za težak poraz u prvom dijelu natjecanja.

Kao što se moglo i pretpostaviti, dvoboj je bio neizvjestan od početka do kraja, a otegotna okolnost za Denisa Bajramovića bila je kazna kapetana Krunoslava Simona te ozljeda Andreja Štimca.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, koje je ipak proteklo u blagoj prednosti domaćih, Crvena zvezda bila je bliže pobjedi zahvaljujući sjajno odrađenoj trećoj četvrtini, kada su prvo napravili seriju 12:0 za preuzimanje vodstva, a potom pobjegli i na dvoznamenkastu razliku.

Ipak, Mravi su se na vrijeme vratili i u egalu ušli u posljednjih nekoliko minuta. Nijedna momčad nije pronašla načina kako se odvojiti, a posljednji je Zagrebov napad završio u rukama Damira Mulaomerovića, koji se pri zaostatku 80:78 izvukao na šut za tricu i pogodio.

Gostima je preostao puni napad, no prvo je Vladimir Krstić prekinuo njihovu akciju, a zatim u dvije i pol sekunde nisu uspjeli dostaviti loptu pod Zagrebov koš i nakon malo sudačkog nećkanja slavlje je moglo početi.

Tomića su suigrači podigli na ruke, a on je svoju zadaću u žutom dresu odradio sa stilom, uz 26 koševa, 5 skokova i 3 asistencije. Izvrsnog je pomoćnika imao u Luki Žoriću (18 koševa, 7 skokova), a Mulaomerović je ubacio 16.

U redovima Crvene zvezde najbolji su bili Filip Videnov sa 16 pogodaka i Tadija Dragićević s jednim manje. Zagreb je tako došao do jubilarne desete pobjede u NLB ligi, a Zvezda upisala čak deveti poraz.