Cibonin potop u Železniku

Ivor Krapac • subota, 16.01.2010.

Košarkaši Cibone doživjeli su treći i zasad najteži ovosezonski poraz u NLB ligi. Dva dana nakon pobjede nad Asvelom i osiguranog Topa 16 Eurolige, Cibosi nisu pokazali puno u beogradskom predgrađu Železniku. FMP ih je svladao s 24 razlike, a prednost domaćina je u posljednjoj četvrtini bila i veća, na +34...

Strah od utakmice koja se dogodila nepunih 48 sati nakon pobjede nad Asvelom pokazao se opravdanim. Dok su dojmovi teško izborenog prolaska među najboljih 16 u Euroligi još bili u glavi, Cibosi su već krenuli na gostovanje u 16. kolu NLB lige, a s njega nije bilo lijepih vijesti - FMP je rano odjurio do vodstva kojeg više nije ispuštao, a s obzirom da su u posljednjih 10 minuta domaći imali i 34 razlike, završnih 95:71 i ne zvuči tako loše.

Loš dan za momčad Velimira Perasovića nagoviješten je u prvoj četvrtini. FMP je košem i dodatnim bacanjem Milutinovića i s dvije trice Protića rano došao do 9:2, a najraspoloženiji Cibonin igrač danas, Jamont Gordon, nije bio dovoljan za ozbiljniji priključak. Iako se američki razigravač trudio i u startnoj dionici ubilježio 11 poena, nije imao pravu pratnju - domaći su bili bolji i tricom Radetića potkraj četvrtine nakon prvih 10 minuta vodili s 25:15.

Krajem prve i rano u drugoj dionici za Cibonu je prvi put zaigrao Samo Udrih zamijenivši Bojana Bogdanovića, ali za početak, bilo je teško očekivati da će moći pokazati nešto više s obzirom da se tek treba uklopiti u novu momčad. U drugoj četvrtini i dalje je vukao Gordon, ali kao i dotad, ostao je usamljen, dok su domaći imali više aduta. Uz takav odnos snaga, odlazak u svlačionice s 50:29 nakon prvih 20 minuta nije se mogao izbjeći.

FMP je do +21 otišao prvenstveno odličnim vanjskim šutom, uz trice Milutinovića, Lazića, Čovića i dvije Jeremićeve za visoku i, pokazalo se, nedostižnu prednost.

U trećoj četvrtini FMP je serijom od 14:0 povisio vodstvo na +33, 64:31, da bi u nastavku Tomislav Zubčić s 10 poena u kratkom razdoblju spriječio dodatni Cibonin pad. Uoči posljednjih 10 minuta bilo je 73:42.

Završna dionica donijela je maksimalno vodstvo FMP-a. Četiri puta je bilo 34 razlike, no prvo Bogdanović, a kasnije i Gordon doveli su do kozmetičkog uljepšanja rezultata i konačnih 24 poena zaostatka.

FMP su do velikog i vrijednog "skalpa" vodili Jeremić (14 poena), Dimić (13 poena) i Lazić (12 poena, četiri asistencije). Gordon je ubilježio 29 poena, pet asistencija i četiri osvojene lopte, Bogdanović se priključio s 15, a Zubčić s 10 poena, dok Marko Tomas, koji je odigrao samo 20 minuta, ovog puta nije bio raspoložen. Upisao je četiri poena, sva četiri iz slobodnih bacanja (4/4), dok je iz igre pucao 0/4.

Nakon poraza bez većeg otpora, Cibona nema puno vremena za predah. U srijedu ih čeka novo gostovanje, u 17. kolu kod Heliosa u Domžalama.

• Gomez6917.01.2010. u 00:22
    objasnite mi zašto cibona nije dobila više od jednog dana razmaka , pa da se tekma igrala u nedjelju ?
    Gomez69
  • ALGHAZANTH16.01.2010. u 22:19
    Znam da je poraz previsok jer FMP ipak nije Barcelona, ali ako se moralo žrtvovati neku utakmicu bolje da je to bila ova nego ona protiv Asvela.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik16.01.2010. u 21:58
    Kolega alghazanth,jedno je izgubiti a drugo izgubiti 30 razlike,i to još od FMP-a
  • ALGHAZANTH16.01.2010. u 20:48
    Cibona ni fizički ni psihički nije bila spremna za ovu utakmicu, ovo je jedan od onih bezbolnih poraza koji se dogode nakon što dobiješ važnu utakmicu.