Cedevitina osveta Zadranima

Branimir Korać, Edvard Burić • subota, 16.01.2010.

Cedevita se osvetila Zadru za poraz u gostima u prvom dijelu prvenstva. U Sutinskim vrelima Zagrepčani su pokazali više i posve zasluženo slavili 75:69. Zadar je samo potvrdio ono što već svi znaju - u gostima jednostavno igraju loše...

Zadar je poveo 2:0 koševima Stipčevića, nakon toga i 4:3 košem Perića, a onda Cedevita preuzima kontrolu nad utakmicom. Kreću Žižić i Anderson koji dižu Cedevitu na osam razlike (12:4). Gosti koševima Boise i Downsa ne dozvoljavaju da Cedevita pobjegne (12:11), a četvrtinu zatvara Baždarić za malih 14:11. Puno promašenih otvorenih šuteva i samo 25 koševa obilježje je prve četvrtine.

I drugu četvrtinu Cedevita bježi, Zadar stiže i pokušava držati domaće koji igraju odlično. Koševima Krasića, a onda i Kovačevića imaju plus šest (25:19, 27:21). Ipak, Car i Perić zabijaju tri slobodna bacanja, Downs dodaje dva i samo je 27:26. Poluvrijeme završava košem Cara i neriješenim rezultatom (30:30).

Treća četvrtina počinje nadmetanjem Kaštropila i Plaisteda, svaki zabija šest za 36:36. Njihovo nadmetanje prekida Car za Zadar i Baždarić tricom za Cedevitu (39:38). Zadar ponovno vodi košem Boise, a onda Cedevita na krilima Andersona i Krasića serijom 19:2 odlazi na 58:42. Zadar u tom periodu uzima dvije minute odmora, ali ni to ne pomaže. Treći dio završava Andersenovom kontrom i dodatnim realiziranim slobodnim bacanjem nakon prekršaja Cara (55:42).

Početak zadnje četvrtine Cedevita igra na krilima treće četvrtine, ali Zadar nošen bučnim Tornadom (njih oko 30) polako pritišće Cedevitu. Razlika se nakon već spomenutih 58:42 počela topiti, a koševima Rančića Zadar dolazi na 60:49. Tada tehničku pogrešku potpuno nepotrebno dobiva trener Zadra Zmago Sagadin i zaustavlja nalet svoje momčadi. Cedevita se uspjela odhrvati i privesti utakmicu kraju bez većih problema. Zadar je na kraju uspio našto smanjiti, ali ih to sasvim sigurno neće zadovoljiti za krajnjih 75:69 i zasluženu pobjedu Cedevite.

Utakmicu je pratio predsjednik uprave i većinski vlasnik Atlantic Grupe (koja je vlasnik Cedevite) Emil Tedeschi. Ovaj izuzetno sposobni gospodarstvenik i veliki zaljubljenik u košarku redovito prati utakmice svoje Cedevite kada mu god to poslovene obveze dozvole. U posljednje vrijeme ga se često veže za ulaganje u Cibonu (iako su već sada Atlanticovi Cedevita i Multipower sponzori Cibone), a hoće li od dodatnog ulaganja biti nešto više saznat ćemo vrlo brzo.

Najbolji kod domaćih bili su Jermaine Anderson s 24, Žižić s 15 i osam skokova, Baždarić je dodao 13, dok su goste predvodili Damir Rančić i Vladimer Boisa s 14 odnosno 12 ubačaja.

• Obrisan korisnik17.01.2010. u 15:00
    šteta za Zadar ali drago mi je da se Cedevita izvukla iz negativnog niza važnom pobjedom.
  • ALGHAZANTH16.01.2010. u 20:37
    I ptice na granama su već toga svjesne, čim nemaju podršku svojih navijača kao da im se odsijeku ruke. To nije dobro jer samo domaće pobjede nisu dovoljne za ozbiljan rezultat u NLB ligi.