Genoa ponovno bez pobjede

Ivana Spahija • srijeda, 20.01.2010.

Odigrane su dvije zaostale utakmice 17. kola Serie A, ranije odgođene zbog vremenskih neprilika u Italiji. Nakon potopa u gostima kod Rome, Genoa je nastavila s lošim rezultatima i na domaćem je terenu jedva izvukla bod Bariju. U drugom dvoboju dana, bodove su podijelile Bologna i Atalanta...

Odgođeni susreti 17. kola napokon su došli "na naplatu", momčadi polako odrađuju zaostatke nastale još prije blagdanske stanke zbog lošeg vremena diljem Italije. Zaostali posao iz prvog dijela sezone loše su odradili nogometaši Genoe, momčad našeg Ivana Jurića na domaćem je terenu rezultatom 1:1 podijelila bodove s Barijem, čime je propustila uzeti još dva vrlo vrijedna boda u borbi za Europu. Genoa se ovako našla tek na 11. mjestu na ljestvici, iako ima šanse plasirati se u Europu. Naš Ivan Jurić odigrao je cijeli susret za domaćine, a uz to i propustio priliku uzeti pobjedu za Genou.

Domaćine je šokiralo rano vodstvo gostiju iz Barija koje se dogodilo već u petoj minuti, Parisi je izveo slobodan udarac za Bari, a lopta se od domaće obrane odbila do Barreta koji je spretno pospremio u mrežu Amelije. Najveću priliku za izjednačenje u prvom dijelu Genoa je propustila u 28. minuti kada je odličan pokušaj Mesta iz slobodnog udarca uspio obraniti gostujući vratar Gillet.

Po povratku s odmora odlučnije su krenuli nogometaši Genoe, a upornost im se isplatila već u 52. minuti susreta. Slobodan udarac je izveo Milanetto, a gostujući branič Almiron skrenuo je loptu u vlastitu mrežu i poravnao rezultat na 1:1. Genoa je u ovom dvoboju mogla i do pobjede, naš Ivan Jurić je u 71. minuti odlično prošao gostujuću obranu, ali je njegov udarac pogodio gredu gola Barija. Semafor se tako ipak zaustavio na konačnih 1:1, čime zadovoljniji mogu biti gosti, koji su se s novim bodom uspeli na deveto mjesto na ljestvici.

Drugi dvoboj dana također je donio remi, Bologna i Atalanta podijelile su bodove rezultatom 2:2, čime nisu previše promijenile stanje na dnu ljestvice. Bologna je ostala na 17. mjestu, dok je momčad iz Bergama zauzela 18. mjesto, koje se još uvijek nalazi u zoni ispadanja. Domaćini iz Bologne mogu žaliti za propuštenom prilikom osvajanja sva tri boda, Bologna je prokockala vodstvo od 2:0 koje je stekla pogocima raspoloženog kapetana Di Vaia u 20., odnosno 34. minuti susreta. Tri minute kasnije Manfredini je svojim pogotkom smanjio vodstvo domaćina na 2:1, a bod gostima iz Bergama donio je Chevanton u 60. minuti susreta.