Dallas tijesno, Miami razbijen

Branimir Korać • četvrtak, 21.01.2010.

Niz susreta u NBA ligi noćas je završeno u neizvjesnim završnicama, Hornetsi su slavili ubačajem sekundu prije kraja, a Dallas je tijesno slavio protiv Wizardsa. Težak poraz upisao je Miami kod Bobcatsa...

Dallas Mavericksi slavili su na gostovanju kod Washingtona 94:93. U tijesnoj utakmici imao je Dallas minutu prije kraja 94:87, ali onda stao i dopustio domaćinu priliku za preokret. Tako je sekundu prije kraja Caron Butler pokušao pogoditi za pobjedu, ali Marion je bio dobar u obrani i zaustavio ga. Kod pobjednika Dirk Nowitzki je ubacio 28 poena uz pet skokova, 21 poen je dodao Jason Terry, 12 poena i 12 skokova Shawn Marion te 15 asistencija Jason Kidd. Kod Washingtona 26 poena je ubacio Randy Foye, 20 poena i deset skokova Butler te 13 poena i 18 skokova Brendan Haywood.

Charlotte Bobcatsi pregazili su Miami 104:65. Neočekivano visok poraz za Miami u izravnoj borbi za petu poziciju. Od samog početka susreta Heat je ušao loše i dekoncentrirano u utakmicu i nije imao nikakve šanse. "Nismo igrali niti blizu našeg potencijala. Oni su odigrali dobru utakmicu i zasluženo su pobijedili, nikakve šanse nam nisu ostavili", rekao je Michael Beasley.

Kod poraženih 24 poena ubacio je Stephen Jackson, 20 poena uz deset skokova Gerald Wallace, a 16 poena uz deset skokova Nazr Mohammed. Kod Miamija po 16 poena ubacili su Dwyane Wade i Dorell Wright.

Atlanta Hawksi ove sezone igraju odlično. Nova pobjeda stigla je u dvoboju sa Sacramentom, jednom od skromnijih momčadi Zapadne konferencije, ali bez obzira momčadi koja može stvoriti problema. Ipak, za Hawkse problema nije bilo, slavili su 108:97. Jamal Crawford s klupe je ubacio 20 poena, a 17 poena i sedam asistencija dodao je i Joe Johnson. Kod Kingsa 24 poena i pet asistencija upisao je Tyreke Evans, a 23 poena i pet asistencija Kevin Martin.

Portland je gostovao kod Philadelphije i upisao pobjedu 98:90. Blazersi su samo u prvom poluvremenu imali Brandona Roya koji je ponovno osjetio probleme s ozljedom i u drugom dijelu nije ulazio u igru. Međutim, bez obzira na to, otišli su do pobjede na krilima Jerryda Baylessa i Andrea Millera. Miller je susret završio s 24 poena, a Bayless s 18 s tim da je Bayless čak 14 ubacio u zadnjoj četvrtini. 23 poena i devet skokova dodao je LaMarcus Aldridge. Kod Sixersa 23 poena je ubacio Andre Iguodala, 13 poena Elton Brand, a deset poena i 15 skokova Samuel Dalembert.

Orlando je bez problema svladao na svom parketu Indianu 109:98. Prva četvrtina bila je ključna, nju je Magic dobio s 40:20 i do kraja susreta gosti se nisu oporavili. Uspjeli su tek u posljednjoj dionici smanjiti zaostatak. Dwight Howard odigrao je odličnu utakmicu i ubacio 32 poena uz 11 skokova, 18 poena i sedam skokova dodao je Rashard Lewis, a Matt Barnes ubacio je deset poena uz 16 skokova. Danny Granger kod Indiane je ubacio 25 poena, a Troy Murphy je dodao 17 poena uz deset skokova.

Loši dani su očito iza Pistonsa koji su napokon uhvatili ritam i počeli pobjeđivati. Novu veliku pobjedu ostvarili su na svom terenu protiv Boston Celticsa koje su svladali 92:86. Celticsi su na poluvremenu imali prednost osam poena razlike, no u drugom dijelu sve se promijenilo, Pistonsi su zaigrali bolje i preokrenuli rezultat. Rodney Stuckey s 27 poena je bio najefikasniji kod domaćina, a tome je dodao i 11 skokova, 19 poena ubacio je Charlie Villanueva, a deset skokova Ben Wallace. Kod gostiju po 21 poen ubacili su Rajon Rondo i Paul Pierce.

Minnesota je umalo preokrenula zaostatak protiv Oklahome i upisala iznenađujuću pobjedu. Ipak, Thunder je na kraju slavio 94:92. Imali su gosti osam poena prednosti dvije minute prije kraja susreta da bi se Minnesota umalo vratila. Kevin Durant je ubacio 31 poen uz deset skokova, a Jeff Green je dodao 15 poena i devet skokova. Kod domaćina 25 poena dodao je Corey Brewer, a 20 poena i devet skokova dodao je Al Jefferson.

Neizvjesno je bilo u dvoboju New Orleansa i Memphisa, a Hornetsi su pobjedu osigurali sekundu prije kraja. James Posey polaganjem sekundu prije kraja donio je pobjedu domaćinu 113:111. Bio je to tek šesti poen Poseya u susretu, ali vrlo vrijedan, a najbolji su bili Chris Paul s 21 poenom i 13 asistencija te David West s 21 poenom i 13 skokova. Kod gostiju Rudy Gay je ubacio 26 poena, a Zach Randolph je dodao 25 poena i 12 skokova.

Utah je u najzanimljivijem susretu večeri u gostima svladala San Antonio sa 105:98. Svakoj momčadi pripalo je po jedno poluvrijeme, a odličnom igrom u drugom dijelu Jazzeri su slomili otpor domaćina. Carlos Boozer s 31 poenom predvodio je Jazzere, a Andrei Kirilenko je dodao 26 poena. Kod domaćina Tony Parker je ubacio 21 poen.