Vodeni sportovi

Mornaru Budva prevelik zalogaj

Maja Giljanović • subota, 23.01.2010.

Budva M:tel se u 12. kolu Jadranske lige pokazala nepremostivom preprekom za Mornarevce koji se u Split vraćaju s 14 golova u golu Nene Kačića.

Budva - Mornar 14:9 (3:2, 4:1, 3:3, 4:3)

Jadranska liga, 12. kolo, Budva

Suci: Brguljan, Adžić

BUDVA: Šefik, Petković 1, Ćirić 2, Danilović 3, Ljubanović, Tičić 2, Pejaković, Pasković 2, Trbojević, Dončić 1, Ivošević, Franičević 2, Antonijević 1, Lazović. Trener: Vukčević

MORNAR: Kačić, Burić, Kragić Marinić 1, Luretin, Aličić, Oreb 2, Jerković, Vojković, Mataić 1, Buzdovačić, Marelja, Kovačić 2, Ban 1, Bratić 2. Trener: Kreković

Igrač više: Budva 6/7, Mornar 3/7

Peterci: Budva 1/1, Mornar 2/2

Mornar se praznih ruku vraća iz Budve. Splitski vaterpolisti su obećavajuće otvorili utakmicu 12. kola Jadranske lige i nakon prve četvrtine gubili 2:3, ali su popustili u drugoj i na poluvremenu gubili četiri gola razlike (7:3).

Razliku je Budva podigla i na šest golova (14:8), a u zadnjem napadu na utakmici Jerko Marinić Kragić je kozmetički barem malo uljepšao poraz (9:14). Kod gostiju najraspoloženiji su bili strijelci dva gola Marijo Oreb, Marko Bratić i Željko Kovačić (među strijelce su se upisali i Goran Mataić i Marin Ban), a najbolji u pobjedničkoj momčadi je bio strijelac tri gola u mrežu Damjan Danilović.

Mornar je i dalje deveti (8 bodova), a Budva je iskoristila potop Mladosti (3:10 u Zagrebu protiv Primorca) i preuzela drugu poziciju (18) iza Juga.