Vodeni sportovi

POŠK-u prva pobjeda

Maja Giljanović • nedjelja, 24.01.2010.

Doslovce u pet do 12 Mitja Travnikar je svom POŠK-u donio povijesnu prvu pobjedu splitskog kluba u Jadranskoj ligi. Travnikar je krasnim pogotkom u posljednjoj sekundi POŠK-u izborio 11:10 pobjedu protiv Medveščaka.

POŠK – MEDVEŠČAK 11:10 (4:4, 3:5, 2:0, 2:1)

12. kolo Jadranske lige
Split, Poljud
Suci: Štampalija, Goreta

POŠK: Veršić (3 obrane), Prizmić, Udiljak, Kujačić, Barbarić (3), Lušić (1), Kaurloto, Maras (2), Scherbl (1), Rabadan (1), Ivanišević, Travnikar (2), Crnčević (1), Jelovina (9 obrana). Trener: Školneković

MEDVEŠČAK: Selem (3 obrane), Burić (2), Kolar, Čule (1), Jakovac (2), Zeljak (1), Tomašić (1), Milaković (1), Vegar, Geratović, Ćuk, Dragčević (2), Blažević, Kavur (5 obrana). Trener: Asić

Igrač više: POŠK 5/7, Medveščak 5/8

Peterci: POŠK 1/1, Medveščak -

Siniša Školneković je pogodio kad je na gol umjesto indisponiranog Duje Veršića poslao Dina Jelovinu jer obrane 18-godišnjaka pokazale se se ključnima u prvoj pobjedi POŠK-a u Jadranskoj ligi.

Splićani su nakon prvog poluvremena gubili dva gola razlike (7:9), ali Jelovina je u sljedeće dvije četvrtine primio samo gol, upisao devet sjajnih obrana i dao impuls suigračima.

Dvije minute prije kraja POŠK je vodio 10:9, Domagoj Čule je izjednačio na 10:10 niti minutu do kraja, ali Mitja Travnikar je krasnim pogotkom (svojim drugim na utakmici) s centra bazena svom klubu donio povijesna dva boda u regionalnom JVL-u.

Najbolji strijelac POŠK-a (i utakmice) je Toni Barbarić (3 gola), Maras je dao dva, a u strijelce su se upisali i Lušić, Rabadan, Crnčević i Scherbl.

Dva boda POŠK odvajaju od Kopera na poziciji "fenjeraša" (jedini Koper ima 0 bodova).