Leko bolji od Lovrena

Maja Giljanović • nedjelja, 24.01.2010.

Lyon je na Louisu II u šesnaestini finala Kupa prokockao bolju igru i gol prednosti i u drugom poluvremenu Monacu dozvolio preokret. Jerko Leko je u prolazu peterostrukih pobjednika Kupa sudjelovao od 85. minute, a Dejan Lovren je odigrao svih 90 i u debiju u dresu četverostrukih pobjednika zaradio svoj prvi žuti karton u Francuskoj.

Devet su puta ukupno Monaco i Lyon osvojili Kup - Monaco Jerka Leke i Darija Šimića pet, a Lyon Dejana Lovrena četiri puta. Večeras u utakmici šesnaestine finala bolji je protivnik u prvih 45 minuta bio Lyon u kojem je u početnom sastavu istrčao i donedavni dinamovac Lovren (Puela je ubrzao 20-godišnjakov debi nakon ozljeda Crisa, i Clebera).

Gosti su vodili golom Boumsonga u 45. minuti, a propustili su i jednu 100 %-tnu šansu u 26. kad je slobodan udarac Edersona Ruffier iščupao iz male mrežice.

U drugom poluvremenu Lavovi su posustali, a ruku pomoćnicu dao im je i sudac Malige koji je u 49. minuti dosudio nepostojeći jedanaesterac na Neneu. Brazilac, najbolji strijelac , sam je preuzeo odgovornost i izjednačio na 1:1.

Potez odluke u 77. je minuti djelo Parka, a u prolazu Monaca u osminu finala posljednjih je devet minuta (od kojih četiri nadoknade) sudjelovao i Leko (Šimića nije bilo ni na klupi). Lyon je u finišu bacio sve karte u napad, ali ni Michel Bastos ni Gomis ni Lisandro ni Delgado (ni požutjeli u 29. minuti Lovren) nisu uspjeli izboriti produžetke.