Inter
Inter 2:0 Milan
Milan

Ivana Spahija • nedjelja, 24.01.2010.

Dugoočekivani derbi della Madonnina, gradski derbi Intera i Milana završio je pobjedom vodeće momčadi prvenstva, koja je time osvojila možda i ključna tri boda u borbi za Scudetto. Inter je u vodstvo došao pogotkom Milita, a potom se našao u brojčanom zaostatku zbog glupo zarađenog crvenog kartona Sneijdera. Ipak, niti to nije pomoglo Milanu da dođe do preokreta, ili barem izjednačenja.

174. po redu milanski derbi della Madonnina završio je pobjedom Intera rezultatom 2:0. Dvoboj koji je doista bio pravi derbi u svakom smislu riječi otišao je na stranu vodeće momčadi prvenstva, koja je s nova tri boda trenutno otišla na velikih, možda i nedostižnih devet bodova prednosti ispred Milana. Moglo je završiti i drugačije, Inter je došao u vodstvo ranim pogotkom Milita, a potom i ostao na terenu s desetoricom zbog crvenog kartona Sneijdera, no unatoč brojnim pokušajima Rossonera, mreža Intera ostala je netaknuta.

Uzbuđenja su započela već u samom otvaranju susreta, Inter je mogao povesti u trećoj minuti, ali je Sneijder iz voleja s ruba prostora pogodio gredu gola Milana. Rossoneri su vratima Intera ozbiljnije zaprijetili u osmoj minuti, Antonini je dobro uposlio Borriella, koji je potom traljavo gađao i loptu poslao nebu pod oblake.

Samo minutu kasnije ponovno je sijevnula dobra prilika za crno-plave, Pandev je probio po lijevoj strani obrane Milana i centrirao za Sneijdera, čiji je udarac dobro obranio Dida. Nešto jači pritisak od početka susreta Interu se isplatio već u desetoj minuti. Pandev je dobro dodao za Milita, tu je loptu pokušao raščistiti Abate, ali je napravio upravo suprotno, servirao je na nogu Argentincu, koji je rutinski matirao Didu za veliko vodstvo Intera od 1:0.

Vodeća momčad prvenstva dominirala je otvaranjem prvog poluvremena, prilika za povećanje vodstva Interu se ukazala i u 15. minuti. Sve je ponovno odradio dvojac Pandev - Milito, ali je ovaj put Dida uspio obraniti solidan pokušaj Argentinca. Milan se vratima gradskog rivala ozbiljnije približio u 24. minuti susreta kada je dobar pokušaj Pirla uspio zaustaviti Julio Cesar.

Utakmica je neočekivani zaokret dobila u 26. minuti kada je izravni crveni karton zaradio Sneijder. Sudac je Luciju pokazao žuti karton zbog simuliranja, na što je Sneijder sarkastično zapljeskao sucu koji mu je pokazao prijevremeni put prema svlačionici. Nizozemca su praktički morali izgurati s terena, a živce je pogubio i Jose Mourinho. Sudac nije ostao dužan niti Milanu, pokušaj Ronaldinha rukom je zaustavio Maicon, no Rocchi je na zahtjeve Rossonera za najstrožom kaznom samo odmahnuo rukom.

Brojčana nadmoć ulila je sigurnost u redove Milana, Julio Cesar se pred kraj prvog dijela našao "na streljani" Rossonera. Pokušaj Borriella iz 44. minute zaustavio je Maicon, a samo minutu nakon toga svoj je udarac iz daljine isprobao Pirlo i gađao malo iznad gola Intera.

Drugo poluvrijeme silovito su otvorili nogometaši Milana, Rossoneri su mogli doći do pogotka u 47. minuti kada je pokušaj glavom Seedorfa zaustavio Julio Cesar, a samo minutu kasnije je pokušaj Ronaldinha prohujao pokraj gola Intera. Milan je ponovno zaprijetio u 59. minuti, ali je Borriello loptu poslao iznad grede. Inter je veću priliku u drugom dijelu propustio u 62. minuti kada je Pandev, nakon dodavanja Milita, pogodio u gredu.

Nakon toga probudili su se i crno-plavi, koji su u 65. minuti došli i do drugog pogotka. Pandev je iz slobodnog udarca neobranjivo loptu poslao u mrežu nemoćnog Dide za velikih 2:0 Intera. Milan je nakon toga propustio još nekoliko prilika za promjenu rezultata, a u prvoj minuti sudačke nadoknade Inter je ostao s devetoricom igrača na terenu zbog crvenog kartona Lucija kojeg je zaradio zbog igranja rukom.

Usput je sudac i pokazao na bijelu točku za Milan, a raspoloženi Julio Cesar je Ronaldinhu obranio najstrožu kaznu. Semafor se zaustavio na konačnih 2:0 za veliku pobjedu Intera i dolazak na korak do petog uzastopnog Scudetta. Milan i dalje ostaje na drugom mjestu na ljestvici, ali sa samo dva boda prednosti ispred Rome.

• Bogomdani25.01.2010. u 13:41
    kako je sudac isključio veseloga Sneijdera, sramota! Jel tko primjetio da se sudac u prethodnoj akciji Intera zabio u Sneijdera? stvarno me iživcirao sudac, nakon crvenog sam okrenio program. Zanima me, bi li na ovakvu situaciju (kad igrač plješće sucu pa mu ovaj dade crveni) se mogao tražiti... [više na forumu]