Primera División, 19. kolo, 24.01.2010, 21:00 h
Real Madrid
Real Madrid 2:0 Málaga
Málaga

Marin Pintur • nedjelja, 24.01.2010.

Real je na svom travnjaku u Madridu u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 19. kola Primere osvojio tri boda protiv Malage, ali i ostao bez Cristiana Ronalda koji je dobio crveni karton.

Real je protiv Malage imao imperativ pobjede nakon prošlotjednog kiksa na gostovanju u Bilbau. Dugo su Pellegrinijevi momci lomili otpor Malage u prvom poluvremenu, da bi u samo nekoliko minute riješili pitanje pobjednika. Točnije, pobjednika je odlučio Cristiano Ronaldo. Portugalac je prvo u 37. minuti načeo mrežu gostiju na asistenciju Kake, da bi četiri minute kasnije postigao svoj deveti gol ove sezone. Na odmor se otišlo sa sigurnom prednošću Madriđana.

Cristiano Ronaldo je definitivno obilježio ovaj dvoboj, kako zbog dva pogotka, tako i zbog crvenog kartona kojeg je zaslužio u 70. minuti. Ponekad pretjerano agresivni Ronaldo je isključenje zaslužio udarivši laktom obrambenog igrača Malage Mtiligu.

Inače, ovo je Ronaldu već drugi crveni karton ove sezone, prvog je zaslužio u prosincu protiv Almeri, također zbog udaranja suparničkog igrača. Možda bi u klubu mogli izdvojiti i poneki euro za osobnog psihologa Ronaldu. Malaga je ipak bila preslaba da bi iskoristila igrača više protiv Reala i završilo je 2:0 za domaćina.

• Obrisan korisnik25.01.2010. u 11:54
    badava Realu sto su potrošili milijune kad im igra nema tečnost kao kod Barcelone, muče se protiv svake ekipe u primeri... mislim da ce i ovaj naslov ponjeti barca.iako nemam osobno ništa protiv Reala
  • Obrisan korisnik24.01.2010. u 23:18
    Sad kad kiksaju protiv Deportiva u iducem kolu prvenstvo ce biti skoro pa gotovo :)