Primera División, 19. kolo, 23.01.2010, 22:00 h
Deportivo La Coruña 3:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Deportivo bolji od Athletica

Nikola Vlahović • nedjelja, 24.01.2010.

U zadnjoj utakmici subotnjeg dijela Primere snage su odmjerili Deportivo i Athletic Bilbao. Iako je Athletico bio bolji u prvom poluvremenu to nije iskoristio, te ih je Deportivo u nastavku kaznio sa tri pogotka.

Na samom početku utakmice gosti su mogli doći u vodstvo. U četvrtoj minuti odlično je glavom pucao Fernando Llorente, ali golman Deportiva Aranzubia dobro se snašao i sačuvao svoj gol. Iako se igra odvijala uglavnom na sredini terena sa dosta prekida, u 12. minuti iz daljine je pokušao Llorente, lopta je zakačila nekoga od domaćih igrača i u čudnom luku završila malo iznad gola. Prvih dvadesetak minuta utakmice prošlo je u dominaciji gostiju, koji nisu supjeli iskoristiti nekoliko prilika. Domaćini su složili kakvu-takvu akciju tek u 41. minuti, ali na ubačaj loše je reagirao Adrian, koji je loptu poslao preko gola. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Athletico je bio najbliže vodstvu. Nakon slobodnog udarca neugodno je glavom pucao Javi Martinez, a Aranzubia je efektno izvadio loptu koja je išla u donji desni kut.

U prvom poluvremenu bez pogodaka, bolji dojam na stadionu Riazor ostavili su gosti. Cijelo poluvrijeme imali su incijativu, a domaćoj obrani najviše problema zadavao je Llorenta. Domaći trener nikako ne može biti zadovoljan onim što su njegovi igrači pokazali u prvom dijelu utakmice.

Trener Deportiva odlučio je u svlačionici ostaviti Juana Domingueza, a na teren poslati Juana Carlosa Valerona. Zasigurno je "jezikova juha" na odmoru djelovala na domaće igrače, koji su u 49. minuti došli do vodstva. Bodipo je glavom asistirao Filipeu, koji također glavom pogađa za slavlje domaćih navijača. Međutim, pri pogotku je došlo do sudara između Filipea i gostujućeg vratara Iraizoza, te je Filipe zbog ozljede morao napustiti teren. Umjesto njega u igru je ušao Laure.

Stadion Riazor "eksplodirao" je u 59. minuti kada je Juca pogodio za 2:0. Odličnu akciju su odigrali domaći igrači, lopta je na kraju došla do Juce koji je pucao te je netko od gostujućih igrača dirao loptu, koja je neobranjivo završila u gostujućem golu. Napokon je i Athletico postigao gol, točnije Deportivo je postigao još jedan pogodak, ali ovaj put u svoju mrežu. Na ubačaj sa desne strane nespretno je reagirao stoper Deportiva Diego Colotto koji je uklizao i loptu poslao u vlastitu mrežu. Potvrda Deportivove pobjede došla je minutu prije kraja utakmice, kada je Valeron lijepo asistirao Pablu Alvarezu za 3:1.

Nakon zadnjeg sučevog zvižduka igrači Deportiva slavili su zbog nova tri boda, dok su igrači Athletica žalili za propuštenim prilikama, posebno onim u prvom poluvremenu. Na kraju su domaćini zasluženo došli do pobjede te i dalje ostaju neporaženi na svom terenu ove sezone.