Bordeaux dalje, Rožića izbacili penali

Maja Giljanović • utorak, 26.01.2010.

Branitelji naslova Bordeaux u odgođenoj su utakmici osmine finala Liga-kupa slavili u Le Mansu, a Sedan bivšeg hajdukovca Ante Rožića je nakon slabijeg izvođenja jedanaesteraca od Auxerrea ispao u 1/16 finala Kupa.

Bordeaux nije izgubio ni 13. utakmicu u svim natjecanjima uzastopce. Žirondinci koji su Liga-kup osvojili lani (slavili su i 2002. i 2007.) u osmini su finala bez potencijalnog hrvatskog reprezentativca Gregory Sertića (talentirani je veznjak ozlijedio aduktor) slavili u Le Mansu.

Laurent Blanc se popuz utakmice u subotu u 1/16 finala Kupa protiv Ajaccija (5:1) nije kockao sa sastavom. Od prve minute na Leon-Bollee je poslao najjaču momčad koju trenutno ima na raspolaganju (bez Carrassoa, Planusa i Fernanda) i ubrzo je kvaliteta u prvom redu Gourcuffa, Chamakha i Diarre urodila plodom.

Vodstvo Le Mansa iz 5. minute (Le Tallec) devet minuta poslije poništio je Gouffran, Gourcuff je preokrenuo na 2:1, ali ni Le Mans se nije dao i Andrade je u 39. minuti izjednačio na 2:2. Čovjekom odluke u 50. se minuti pokazao Plašil i Bordeaux je izborio četvrtfinale protiv Sedana 2. veljače.

Odigrane su i dvije utakmice 1/16 finala Kupa. Auxerre i Sedan su nakon 90 i 120 minuta odigrali 1:1 (Jelen je Auxerreu donio vodstvo u 28., a Allart je izjednačio u 41.) i odluka je pala nakon jedanaesteraca u kojima su četverostruki pobjednici Kupa (1994., 1996., 2003., 2005.) protiv drugoligaša slavili 3:0. Bivši hajdukovac Ante Rožić je odigrao cijelu utakmicu.

Josip Tadić nije sudjelovao u eliminaciji Grenoblea u Vannesu. Drugoligaš je "fenjeraša" u Le Championnatu dobio nakon produžetaka 4:3 golom Delhommeaua u 115. minuti.

Coupe de la Ligue, osmina finala:
Le Mans - Bordeaux 2:3

Coupe de France, 1/16 finala:
Vannes (2) - Grenoble 3:3 (4:3 nakon produžetaka), Auxerre - Sedan (2) 1:1 (3:0 nakon jedanaesteraca)