Premiership, 24. kolo, 30.01.2010, 18:30 h
Burnley
Burnley 1:2 Chelsea
Chelsea

Marin Vuković • subota, 30.01.2010.

Chelsea je na gostovanju kod Boltona plovio prema neodlučenom ishodu i gubitku dva vrlo bitna boda, no pogodak Johna Terryja u samoj završnici utakmice donio je londonskoj momčadi pobjedu od 2:1 i četiri boda prednosti na ljestvici Premier lige.

Život često piše zanimljive priče, a jedna od njih ispisana je i večeras na Turf Mooru. Kapetan engleske reprezentacije i Chelseaja danas je prva priča u Engleskoj, nakon što je izgubio sudsku bitku kojom je medijima želio zabraniti objavljivanje pojedinosti oko njegove afere s djevojkom bivšeg suigrača Waynea Bridgea.

Terry ipak nije dozvolio da teški trenuci izvan terena utječu na njegovu igru, odigrao je vrlo dobru utakmicu i na kraju u najtežim trenucima karijere Chelseaju donio pobjedu koja bi u konačnici utrke za naslov mogla značiti puno. Burnley je dobro namučio vodeću momčad lige, odigrao hrabro kako često i igra na domaćem travnjaku, no na kraju su ipak upisali poraz.

Chelsea je poveo u 27. minuti nakon strašnog kontranapada kojeg je povukao Joe Cole, a pogotkom završio Nicolas Anelka. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao i domaći su nogometaši znali da se jednim pogotkom mogu u potpunosti vratiti u utakmicu.

To su i učinili već u petoj minuti nastavka, a zasluge idu Stevenu Fletcheru koji se odlično snašao u šesnaestercu gostiju i poslao loptu pored nemoćnog Petra Čecha.

Kada se činilo da će Burnley na Turf Mooru uspjeti doći do još jednog iznenađenja i prvoga boda u 2010. godini, korner je sedam minuta prije kraja izveo Frank Lampard, a glavom loptu dočekao Terry i svladao Briana Jensena. Chelsea s 54 boda vodi na prvenstvenoj ljestvici, četiri više od drugoplasiranog Manchester Uniteda i pet više od Arsenala.

0:1 Nicolas Anelka

1:1 Steven Fletcher

1:2 John Terry