Tottenham prosuo pobjedu u Birminghamu

Marin Vuković • subota, 30.01.2010.

Nogometaši Tottenhama bili su na pragu pobjede na uvijek neugodnom gostovanju u Birminghamu, no primili su pogodak u sučevom vremenu i na kraju se morali zadovoljiti bodom. Taj su kiks na najbolji način iskoristili Aston Villa i Liverpool i pobjedama nad Fulhamom, odnosno Boltonom, došli na korak do četvrtog mjesta.

Luka Modrić i Vedran Ćorluka našli su se u početnoj postavi Tottenhama koja je istrčala na stadion St. Andrews, dok je Niko Kranjčar utakmicu odgledao s klupe, očito i dalje nespreman nakon bolesti zbog koje je propustio i prošlo kolo. Naši su reprezentativci odigrali dobru utakmicu, a Modrić je već u početnim minutama propustio sjajnu priliku za vodstvo Spursa.

Golova ipak nije bilo sve do 69. minute kada je Jermain Defoe dočekao ubačaj Garetha Balea i poslao loptu iza leđa Paula Harta. Činilo se da Spursi imaju tri boda u džepu, kada je u prvoj minuti sudačke nadoknade Cameron Jerome iskoristio zbunjenost gostujuće obrane i volejem pogodio mrežu za konačnih 1:1.

Ivan Klasnić nije bio u sastavu Boltona koji je na Anfieldu poražen s 2:0, a Liverpool se ponovno dosta namučio kako bi došao do bodova i približio se toliko željenom cilju i plasmanu među prve četiri momčadi. Na prvi pogodak čekali smo sve do 37. minute kada je povratnu loptu paralelno s golom poslao Alberto Aquilani i pronašao Dirka Kuyta, a ovaj je skrenuo u mrežu gostiju.

Stevena Gerrarda je u drugom poluvremenu zaustavila greda, a odličnu priliku propustio je i David N'Gog promašivši prazna vrata, no 20 minuta prije kraja sve je bilo riješeno. Udarac Emiliana Insue odbio se od Kevina Daviesa i završio iza leđa njegova vratara.

Aston Villa je također iskoristila remi Tottenhama i približila mu se na samo dva boda zaostatka, premda izabranici Martina O'Neilla imaju i utakmicu manje kojom mogu bodovno i preskočiti Spurse. Oba pogotka za Villu postigao je Gabriel Agbonlahor u samo četiri minute u završnici prvog poluvremena.

Prvo se pored najnovije akvizicije Manchester Uniteda Chrisa Smallinga izborio za udarac glavom nakon ubačaja Stiliyana Petrova, a zatim se riješio Bredea Hangelanda i zapečatio sudbinu domaćina s Craven Cottagea.

Nikola Kalinić opet je bio u početnom sastavu Blackburna na gostovanju kod West Hama, no ovaj put se nije upisao u strijelce. Štoviše, mrežu protivnika nije pogodio nitko pa je susret West Hama i Roversa završen najnepopularnijim rezultatom, a naš je reprezentativac na travnjaku ostao 71 minutu, nakon čega je zamijenjen Jasonom Robertsom. Isti je igrač imao priliku utakmice, no pucao je ravno u vratara Roberta Greena.

Vrlo uzbudljivu utakmicu odigrali su Hull City i Wolverhampton i također podijelili bodove, no za razliku od West Hama i Blackburna rezultat na stadionu KC bio je 2:2. Jan Venegoor of Hesselink je donio prednost domaćinu nakon 11 minuta igre, no autogol Anthonyja Gardnera već početkom drugog dijela vraća utakmicu na početak.

Četiri minute kasnije Stephen Hunt pogađa s bijele točke za novo vodstvo Tigrova, no u 68. minuti Matthew Jarvis spašava bod Wolverhamptonu.

Niz od osam utakmica bez poraza Everton je produžio na devet pobjedom nad Wiganom, a pobjednički pogodak postigao je Tim Cahill u 84. minuti utakmice, glavom poslavši loptu u mrežu nakon kornera kojeg je izveo Leyton Baines.