Boulogne izvukao bod u Bordeauxu

Maja Giljanović • subota, 30.01.2010.

Prvi put u povijesti Le Championnata Boulogne je doputovao u Bordeaux i na svoj se La Liberation, protivno svom prognozama, vraća bogatiji za bod. Jean-François Bedenik je poklekao u 90. minuti, ali gol Marouanea Chamakha sudac je posve opravdano, zbog ofsajda najboljeg strijelca Žirondinaca, poništio.

Najveću senzaciju 22. kola u Bordeauxu je priredio Boulogne koji je protiv lidera Le Championnata i jednog od tri najefikasnija napada (36 golova u 22 utakmice, iza Lillea koji je dao 42) odigrao bez golova 0:0. Žirondincima, za koje zbog ozljede aduktora nije nastupio Gregory Sertić, ovo je drugi prvenstveni remi na Chaban-Delmasu uzastopce (1:1 nakon Marseillea u 20. kolu) i prvi put od Valenciennesa 21. studenog (0:1) da nisu dali gol.

Bliži pobjedi svih 90 minuta bili su gosti. Cuvillier je gol Ramea za milimetar promašio u 45. minuti, prokockao je i face-en-face protiv Ramea u 63., a 37-godišnjak je zaustavio i Bellaida u 88. minuti. Promašaji su se Boulogneu, koji unatoč bodu kojem se ni najvjerniji navijači nisu usudili nadati ostaje na 19. mjestu, zamalo obili o glavu, ali gol Chamakha u 90. minuti opravdano je, zbog ofsajda Marokanca, poništen.

Vezane vijesti

Monaco je protiv Nice prvi put nakon 1996. slavio u derbiju Azurne obale, a Jerko Leko i Dario Šimić nisu sudjelovali u petoj pobjedi svoje momčadi uzastopce u svim natjecanjima (0:0 u prvoj utakmici nakon praznika u 1/32 finala Kupa protiv Toursa su ispravili boljim izvođenjem jedanaesteraca i izvukli Lyon, Lavove su prije šest dana izbacili u 1/16 finala, a nisu im se uspjeli oduprijeti ni Montpellier, Sochaux ni PSG u Le Championnatu).

Monaco je terensku inicijativu okrunio golom Parka u 19. minuti, Ben Saada je u 54. izjednačio, ali Korejac je drugim pogotkom na utakmici (svojim osmim prvenstvenim) vratio Kneževe u vodstvo. Najbolji strijelac Monaca i najbolji strijelac Le Championnata Nene (13) u 61. je podebljao prednost na dva gola razlike što se pokazalo ključnim kad je u 80. minuti za 2:3 pogodio Digard. Monaco je u preostalih 10-tak minuta odolio i izbio na četvrto mjesto devet bodova iza Bordeauxa, tri iza Montpelliera i bod iza Lillea.

Lille Marka Marića je u obračunu sjevernjaka osvojio tri boda protiv Lensa Vedrana Runje. Bivši zagrebaš nije bio ni na klupi, ali njegovim je suigračima bilo dovoljno da bivši hajdukovac poklekne u 23. minuti nakon udarca Hazarda. Prednost LOSC-a mogla je biti i izraženija da Runje u 78. minuti nije pravovremeno istrčao i zaustavio najboljeg Lilleovog strijelca i drugog najboljeg strijelca lige (11), svježe pristiglog s Afričkog kupa nacija, reprezentativca Obale Bjelokosti Gervinha, a za Lens je najveću šansu u trećoj minuti nadoknade prokockao Monnet-Pacquet.

Josip Tadić nije se našao među 18 na gostovanju Grenoblea u Rennesu. "Fenjeraš" je primio porciju od Danzea u 9., Marveauxa 39. i 47. i Bangoure, a još je i dobro prošao jer je posljednjih pola sata, nakon isključenja Ciancija odigrao s devetoricom u polju.

Hadji je u 41. minuti tri boda donio Nancyju protiv Lorienta (1:0), Machado (51.), Gignac (62.) i Kazim-Richards (82.) Toulouseu u Le Mansu (3:1), a golom Ait-Fane u 49. i autogolom Cheyroua u 77. minuti Montpellier je slavio protiv Marseillea za samo šest bodova zaostatka iza Bordeauxa.