Napoli propustio priliku za vrh

Ivana Spahija • subota, 30.01.2010.

Nogometaši Napolija propustili su priliku barem nakratko zasjesti na visoko drugo mjesto Serie A. Momčad Waltera Mazzarrija je u susretu 22. kola podijelila bodove s Genoom i tako ostala na četvrtom mjestu koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka. U drugom susretu dana Bari je kod kuće uzeo sva tri boda Palermu...

Iako su imali lijepu priliku uzeti sva tri boda Genoi i, barem na jedan dan, prestići Milan na drugom mjestu na ljestvici, nogometaši Napolija to nisu iskoristili. Izabranici Waltera Mazzarrija podijelili su bodove s Genoom u susretu koji je završio bez pogodaka, čime je Napoli ostao na četvrtom, a Genoa se uspela na osmo mjesto na ljestvici. Naš Ivan Jurić na terenu je proveo 20 minuta u dresu gostiju iz Genove, u 74. minuti je zamijenio Mesta.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, iako su obje momčadi propustile nekoliko prilika za vodstvo. Genoa je mogla povesti u 14. minuti, ali je dobar pokušaj Criscita još bolje zaustavio De Sanctis. Pet minuta kasnije Cigarini je potražio vrata gostiju, ali je siguran bio Amelia. Najveću priliku za promjenu rezultata propustili su domaćini u 43. minuti kada je Paolo Cannavaro pogodio gredu gola Genoe.

Slično se ponovilo i u drugom dijelu, sijevale su prilike s obje strane, ali bez realizacije. Napoli je jednu od većih prilika propustio u 54. minuti, Hamšik je gađao malo pokraj gola u trenutku kad je Amelia već bio svladan. Genoa je pokušala uzvratiti u 61. minuti, ali je pokušaj Mesta završio iznad gola domaćina. Susret je tako završio raspodjelom bodova, čime zadovoljniji mogu biti gosti iz Genove, koji se s teškog gostovanja kući vraćaju neokrznuti.

U drugom susretu dana, u golijadi na stadionu San Nicola u Bariju domaćin Bari je rezultatom 4:2 svladao Palermo i razveselio domaće navijače. Domaćini su sredinom drugog dijela prokockali rano ostvareno vodstvo, ali su u završnici uspjeli ugrabiti sva tri boda Sicilijancima. Naš Igor Budan cijeli je ovaj susret proveo na klupi Palerma. Bari je s nova tri boda došao na sedmo mjesto na ljestvici, a Palermo ostaje na petom mjestu.

Golijada je započela već u petoj minuti susreta kada je Bonucci pronašao put do mreže gostujućeg vratara Sirigua i Bariju donio vodstvo od 1:0. Samo dvije minute kasnije ponovno se tresla gostujuća mreža, ovaj put je Alvarez svladao Sirigua za velikih 2:0 Barija.

Goste to nije obeshrabrilo, Palermo je u 28. minuti smanjio vodstvo Barija za 2:1 zahvaljujući pogotku Cavanija iz blizine, a potom je Pastore nakon solo akcije iz 53. minute matirao Gilleta i poravnao rezultat na 2:2. Novo vodstvo Bariju donio je Barreto u 62. minuti pogotkom s bijele točke, a konačnu pobjedu raspoloženih domaćina potvrdio je Koman lijepim pogotkom iz 84. minute susreta.