Parma 1:1 Inter
Inter

Parma uzela bodove Interu

Ivana Spahija • srijeda, 10.02.2010.

U odgođenom susretu 22. kola Serie A, nogometaši Parme su na svom Tardiniju iznenadili vodeći Inter i uzeli im bod u susretu koji je završio rezultatom 1:1. Iako su crno-plavi dominirali gotovo čitavih 90 minuta, bljesak iz otvaranja drugog poluvremena donio je bod Parmi, a oduzeo dva važna boda vodećoj momčadi prvenstva.

Ono što se činilo rutinskim susretom za Inter, pretvorilo se ipak u prilično iznenađenje, i to neugodno za vodeću momčad prvenstva. U zaostalom, zbog vremenskih neprilika odgođenom susretu 22. kola, Parma je kod kuće rezultatom 1:1 uzela bod Interu i tako malo zakomplicirala situaciju na vrhu ljestvice. Inter sada ima devet bodova ispred drugoplasirane Rome, koja praktički još uvijek konkurira za Scudetto.

Opsadu prostora domaćina nogometaši Intera započeli su već od prve minute, a vratar Parme Mirante morao se iskazati već u drugoj minuti kada je obranio dobar pokušaj Pandeva. Četiri minute kasnije ponovno je zaprijetio Makedonac, prošao je domaću obranu i sam izišao ispred Mirantea, no vratar Parme je sigurno ukrotio i tu loptu.

Novu priliku za vodstvo gosti su propustili u 20. minuti, Mirante je prvo obranio udarac Cambiassa, a odmah nakon toga odlično je reagirao i na opasan pokušaj glavom Materazzija. Raspoloženi vratar Parme je domaću mrežu sačuvao netaknutom i u 42. minuti kada je ponovno odlično reagirao na još jedan u nizu opasnih udaraca također raspoloženog Pandeva.

Unatoč dominaciji Intera u prvom dijelu, početkom drugog poluvremena sreća se osmjehnula domaćinima, i to u 55. minuti susreta. Nakon izvedenog udarca iz kuta Parme, crno-plava obrana je zastala, a Bojinov iskoristio priliku i matirao Julia Cesara za vodstvo Parme od 1:0. Sreća na Tardiniju nije trajala dugo, samo četiri minute kasnije Inter je došao do izjednačenja, i to gotovo identičnim pogotkom. Nakon izvedenog udarca iz kuta, Balotelli je pronašao put do mreže Mirantea i poravnao rezultat na 1:1.

Inter je u 61. minuti propustio čak dvije prilike za preokret, u oba navrata neprecizan je bio Balotelli, a tri minute kasnije veliku šansu za vodstvo propustili su i domaćini, Biabiany je pobjegao gostujućim braničima, ali je njegov udarac zaustavio Julio Cesar. Parma je u 71. minuti ostala s igračem manje zbog crvenog kartona Valianija, ali crno-plavi nisu uspjeli iskoristiti brojčanu nadmoć pa se semafor zaustavio na konačnih 1:1 za slavlje navijača na Tardiniju i malo razočaranje za Inter koji i dalje ostaje vodeći, s +9 ispred Rome. Parmi je novi bod donio uspon na 12. mjesto na ljestvici.